Božský pohled na Rio de Janeiro

Počasí v Brazílii

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíStručný slovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

POČASÍ V BRAZÍLII

Jelikož Brazílie leží na jižní polokouli, její roční období jsou přesným opakem toho, na co jsou obyvatelé severní polokoule, a tudíž i ČR, zvyklí: léto je od prosince do března a zima od června do září. V zemi se klima značně liší region od regionu. Brazílie má pět klimatických pásem od subtropických, vysokohorských tropických, rovníkových a polosuchých až po tropické.

Klasickými představami o klimatu v Brazílii je výjev z Copacabany, na kterou dopadají žhnoucí sluneční paprsky anebo prales v Amazonii, kde právě přešel liják. Věřte, že tyto výjevy se zakládají na realitě.

Podnebí a počasí v Amazonii

Klima v amazonské oblasti Brazílie je rovníkového rázu, které se vyznačuje vysokou vlhkostí, teplým počasím a množstvím srážek po celý rok, zejména pak však od listopadu do května. Průměrná denní teplota po celý rok v oblasti Amazonie v Brazílii je 25 °C. Noční teplota v brazilské oblasti Amazonie výrazně klesá, zejména v listopadu a znovu v květnu, protože se sezóna mění mezi obdobím dešťů a obdobím, kdy je dešťů méně.

Počasí na východním pobřeží Brazílie

Brazílie má dlouhé a rozmanité pobřeží pokrývající velkou část východní části celé Jižní Ameriky. Podnebí v Brazílii podél tohoto pobřeží se mírně liší v závislosti na vzdálenosti od rovníku. Pobřežní města, jako je Rio de Janeiro, si však užívají teplé počasí prakticky po celý rok s mírnými odchylkami v závislosti na aktuálních chladnějších větrech. Průměrné teploty podél brazilského pobřeží, zejména v Rio de Janeiru, se pohybují od 18 do 26 °C v zimě a 22 až 30 °C na vrcholu léta.

Počasí na brazilské vnitrozemské náhorní plošině

Hlavní město Brazílie, Brasília, se nachází na vnitrozemské náhorní plošině. Počasí v metropoli a dalších částech vnitrozemské náhorní plošiny je typické horským tropickým klimatem známým také jako klima tropické savany. Léta jsou teplá s teplotami od 17 do 28 °C, zatímco zimy jsou chladnější s teplotami v průměru 11 až 26 °C. Období dešťů v Brasílii se shoduje s letním obdobím a prosinec bývá nejdeštivějším měsícem.

Počasí v jižní Brazílii

Počasí na jihu Brazílie se vyznačuje subtropickými klimatickými podmínkami. Zimní teploty klesají pod bod mrazu, zatímco léta jsou horká. Mráz je běžný v zimě a v oblastech s vyšší nadmořskou výškou někdy také dokonce sněží. Počasí v São Paulu bývá velmi podobné počasí v jižních částech Brazílie. Průměrné zimní teploty v São Paulu se pohybují mezi 12 a 22 °C. Letní teploty v São Paulu se pohybují od 17 do 28 °C, atakovat mohou však i „čtyřicítku“. São Paulo má také více srážek během letních měsíců.

Počasí na severovýchodě Brazílie

Počasí v severovýchodní Brazílii, je obecně popisováno polosuchým klimatem kvůli nedostatku srážek v této oblasti. Zatímco pobřežní část severovýchodní Brazílie dostává spoustu srážek v důsledku východních pasátů, vnitrozemské regiony obecně zažívají srážek méně. Teploty se v létě pohybují od 20 do 38 °C a brazilské zimní teploty v severovýchodní oblasti se pohybují mezi 12 až 16 °C.

Božský pohled na Rio de Janeiro Slavná Ipanema beachSocha Krista, symbol Ria de Janeira Slavné schody v Riu Nejslavnější pláž Copacabana v Riu Kolonie chatrčí v Rio de Janeiro Noční pohled na Rio Procházka po pláži v Riu Rio de Janeiro, Brazílie Chodník připomínající vlny Copacabany Socha Krista střeží Rio Západ slunce na pláži Ipanema Copacabana beachKoupání při západu slunce na Ipanema SEN u vodopádů IguazúBrazilská snídaně s top výhledem
zobrazit zájezdy do Brazílie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole