Božský pohled na Rio de Janeiro

Potřebné doklady do Brazílie

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíStručný slovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

POTŘEBNÉ DOKLADY DO BRAZÍLIE

Občané České republiky mohou od roku 2005 vstupovat na území Brazílie bez víz za účelem pobytu, který nepřesáhne dobu delší 90 dnů, a který nebude sloužit k výdělečné činnosti. Brazilská federální policie občanům Evropské unie aktuálně nepovoluje možnost prodloužení bezvízového pobytu po 90 dnech na další období.
Ke vstupu na území Brazílie potřebují občané České republiky platný cestovní pas s minimální platností 6 měsíců od data vstupu.

DOPORUČENÍ K DOKLADŮM

  • Udělejte si kopii nejdůležitější strany pasu, tj. okopírujte stranu s osobními údaji a fotografií a uschovejte dokument na jiném místě než samotný pas. Stejně tak učiňte pro jistotu s ostatními doklady (řidičský průkaz, občanský průkaz, kartička pojištěnce a podobně).
  • Pokud zaznamenáte odcizení či ztrátu cestovního pasu, ihned tuto skutečnost oznamte na zdejší policii, kde vám bude vystaveno potvrzení o hlášení. Náhradní cestovní doklady vám pak vystaví na základě domluvy nejbližší zastupitelský úřad ČR, tj. velvyslanectví v Brasílii.
  • S sebou do Brazílie si také vezměte pro jistotu dvě pasové fotografie + seznam nejdůležitějších telefonních čísel na velvyslanectví ČR.

Při jakýchkoli problémech spadajících do gesce velvyslanectví, kontaktujte ambasádu České republiky, která sídlí na adrese:

Embaixada da República Tcheca
SES 805, Lote 21A, Asa Sul
CEP 70200-901, Brasília - DF
Brasil

telefon: +55 61 3242 7785, +55 61 3242 7905

email:
brasilia@embassy.mzv.cz - politická a kulturní sekce
consulate_brasilia@mzv.cz - konzulární sekce
commerce_brasilia@mzv.cz - obchodní sekce
embaixadatcheca@gmail.com - asistentka velvyslance

POZOR: Pokud budete v Brazílii řídit motorová vozidla, je nutné mít s sebou mezinárodní řidičský průkaz dle vídeňského vzoru (platí 3 roky) vydaný dopravním inspektorátem v České republice a samozřejmě národní řidičský průkaz!

Božský pohled na Rio de Janeiro Slavná Ipanema beachSocha Krista, symbol Ria de Janeira Slavné schody v Riu Nejslavnější pláž Copacabana v Riu Kolonie chatrčí v Rio de Janeiro Noční pohled na Rio Procházka po pláži v Riu Rio de Janeiro, Brazílie Chodník připomínající vlny Copacabany Socha Krista střeží Rio Západ slunce na pláži Ipanema Copacabana beachKoupání při západu slunce na Ipanema SEN u vodopádů IguazúBrazilská snídaně s top výhledem
zobrazit zájezdy do Brazílie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole