Fantastické přírodní úkazy na Faerských ostrovech

Potřebné doklady na Faerské ostrovy

ÚvodPočasíZásuvky a internetDokladyOčkováníCo s sebouBezpečnostStručný slovník

DŮLEŽITÉ DOKLADY/ADMINISTRATIVA PŘED ODLETEM A PO PŘÍLETU NA FAERSKÉ OSTROVY

Pro vstup na Faerské ostrovy v současné době neplatí žádné restrikce a lze sem cestovat bez jakýchkoliv COVID-19 opatření, tj. není vyžadován doklad o očkování ani podstoupení testu. Vstup a pobyt na území do 90 dnů je pro občany České republiky možný bez víza. Je vhodné však cestovat s pasem, nedoporučuje se jet pouze s občanským průkazem (Faerské ostrovy jsou autonomní součástí Dánského království, nejsou však součástí Evropské unie ani Schengenského prostoru).

Upozornění: Pakliže na Faerské ostrovy cestujete s dětmi, musí mít svůj vlastní cestovní pas a občanský průkaz – bez ohledu na jejich věk. K zápisu v dokladu rodiče se již nepřihlíží.

DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE

Plánujete vzít na cesty na Faerské ostrovy děti, které nejsou vaše vlastní, anebo cestujete bez partnera/druhého rodiče? Potom po vás mohou úřady vyžadovat (zejména při delších pobytech) ideálně notářsky ověřené potvrzení o tom, že můžete s nezletilým dítětem cestovat do zahraničí. Formulář pak musí obsahovat platný podpis rodičů nebo opatrovníka.

Každá země souhlas s vycestováním nezletilého dítěte nemusí vyžadovat, avšak Ministerstvo zahraničních věcí ČR toto rozhodně doporučuje nejen při cestách po Evropě ale i mimo Evropu.

DOPORUČENÍ K DOKLADŮM

  • Udělejte si kopii nejdůležitější strany pasu, tj. okopírujte stranu s osobními údaji a fotografií a uschovejte dokument na jiném místě než pas. Stejně tak učiňte pro jistotu s ostatními doklady (řidičský průkaz, občanský průkaz, kartička pojištěnce a podobně).
  • Pokud zaznamenáte ztrátu nebo krádež osobních či cestovních dokladů, ihned tuto skutečnost oznamte na policii Faerských ostrovů, která vám vystaví potvrzení o hlášení. Náhradní cestovní doklady vám pak vystaví na základě domluvy Velvyslanectví České republiky v Kodani.
  • S sebou na Faerské ostrovy si také vezměte pro jistotu dvě pasové fotografie + seznam nejdůležitějších telefonních čísel na Velvyslanectví ČR a konzulát.

DŮLEŽITÝ KONTAKT NA VELVYSLANECTVÍ ČR V KODANI (diplomatická působnost i na Faerských ostrovech)

ADMINISTRATIVA PO PŘÍLETU NA FAERSKÉ OSTROVY

Po příletu na Faerské ostrovy vás čeká běžná kontrola na letišti. Imigračnímu úředníkovi předložíte platný cestovní pas a současně i občanský průkaz vydaný v ČR. Vhodné je předložit i zpáteční letenku a rezervaci v místním hotelu. Mějte také na paměti, že do země můžete dovézt bezcelně vybrané druhy zboží pouze v určitém množství, tj. pro osobní potřebu – celníci vás mohou zkontrolovat. Mezi toto zboží patří například cigarety – 200 ks, pivo – maximálně 2 litry (do 5,8 % alkoholu), tvrdý alkohol – 1 litr, parfém – 50 mililitrů. Další informace naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Fantastické přírodní úkazy na Faerských ostrovechPanenská příroda severu Vodopád MulafossurMaják na Faerských ostrovech Nádherné pobřeží Faerských ostrovůDivoké Faerské ostrovy Plavba kolem skalnatých útvarůJediná osada na ostrově MikynesVe vesničce Mikynes žije celoročně 10 lidíKirkjubour - nejhistoričtější město ostrovůUličky města ThorshawnTypické domky na Faerských ostrovech Let helikoptérouMístní v domorodých krojích Alky na Faerských ostrovech Tradiční jehněčí
zobrazit zájezdy na Faerské ostrovy
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole