Fantastické přírodní úkazy na Faerských ostrovech

Elektrické zásuvky a internet

ÚvodPočasíZásuvky a internetDokladyOčkováníCo s sebouBezpečnostStručný slovník

Elektrické zásuvky používané na Faerských ostrovech

Na Faerských ostrovech natrefíte na dva typy zásuvek, tedy typ F na dva kulaté kolíky s dvěma uzemňovacími svorkami na boku – stejně jako v ČR (kompatibilní se zástrčkou typu C či E) nebo dánský typ zásuvky K (kompatibilní se zástrčkou C, E, F). Elektrické napětí je pak v zemi také identické jako v Česku, tj. 230 V při 50 Hz, a tak se nemusíte obávat nabíjení svých elektrických zařízení. Pro jistotu si můžete zkontrolovat potřebný typ napájení svého zařízení – obvykle je uveden na nabíječce, např. ve tvaru INPUT: 100–240 V, 50/60 Hz. Adaptér byste ale neměli jako Evropané obecně potřebovat. Pro cestující z USA, Kanady či Jižní Ameriky je pak vysloveně nutnost adaptér/měnič napětí použít.

Internetové připojení (Wifi) na Faerských ostrovech

Digitální mobilní síť (GSM) provozují na Faerských ostrovech dva poskytovatelé, tj. Føroya Tele a Nema. Na prodejnách těchto operátorů si můžete zakoupit předplacené SIM karty, které vám umožní levnější připojení na internet, ale i volání a SMS. Zakoupíte je však také na letišti Vágar, na poštách, čerpacích stanicích, v regionálních informačních centrech, hotelech nebo v kioscích. V nabídce jsou online i tzv. eSIM karty, které si můžete koupit již před odletem. Váš telefon je ale musí podporovat. Další možností, jak se připojit k internetu, je pak aktivace roamingu u vašeho mobilního operátora – ceny ovšem mohou být poměrně vysoké. Využít lze rovněž bezplatné Wifi připojení po celé zemi, které nabízí nejčastěji veřejné knihovny, kavárny, letiště Vágar, anebo regionální informační centra.

Doporučení: Pokud se chcete vyhnout vysokým cenám za nechtěné připojení k internetu, raději si hned na letišti ještě před odletem na svém mobilu vypněte mobilní data a budete si tak jisti, že se připojujete pouze přes síť Wifi.

Fantastické přírodní úkazy na Faerských ostrovechPanenská příroda severu Vodopád MulafossurMaják na Faerských ostrovech Nádherné pobřeží Faerských ostrovůDivoké Faerské ostrovy Plavba kolem skalnatých útvarůJediná osada na ostrově MikynesVe vesničce Mikynes žije celoročně 10 lidíKirkjubour - nejhistoričtější město ostrovůUličky města ThorshawnTypické domky na Faerských ostrovech Let helikoptérouMístní v domorodých krojích Alky na Faerských ostrovech Tradiční jehněčí
zobrazit zájezdy na Faerské ostrovy
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole