Fantastické přírodní úkazy na Faerských ostrovech

Bezpečnost a na co si dát pozor na Faerských ostrovech

ÚvodPočasíZásuvky a internetDokladyOčkováníCo s sebouBezpečnostStručný slovník

BEZPEČNOST NA FAERSKÝCH OSTROVECH

Faerské ostrovy jsou jednou z nejbezpečnějších destinací na světě. Obávat se zde nemusíte kapesních krádeží, natož nějakých fyzických útoků – kriminalita zde prakticky neexistuje. Proto se bez obav můžete procházet venku ve dne i v noci. Faerské ostrovy jsou vhodnou a bezpečnou destinací také pro ženy cestující samy, to samé platí pro rodiny s dětmi. Místní jsou velice pohostinní a nápomocní, kdykoli se dostanete do nějaké složité situace. Bonusem pak je, že na souostroví nenajdete ani žádné jedovaté či jinak nebezpečné zvíře.

Několik bezpečnostních tipů

Pokud hledáte v podstatě poklidnou a bezproblémovou dovolenou v panenské přírodě, jsou Faerské ostrovy dokonalou volbou. I přes velmi stabilní bezpečnostní podmínky je však vhodné držet se jistých zásad v zemi:

  • Než se vydáte na samostatnou pěší túru po Faerských ostrovech, nahlaste svůj konkrétní plán cestovní kanceláři, hotelovému personálu nebo v regionálním informačním centru. V případě, že byste se ztratili, mohou vás ostatní lépe najít (lepší je v takovém momentu zůstat na stejném místě a nepřemisťovat se). Na cesty si pak nezapomeňte brát mapu, GPS nebo kompas.
  • Před výletem do přírody si zjistěte předpověď počasí pro konkrétní den a nechte si poradit od místních obyvatel. Nebezpečná může být na cestách především mlha.
  • Za volant sedejte v zemi jedině tehdy, pakliže se cítíte být zkušenými řidiči. Některé zdejší silnice mohou být velmi úzké s náročnějším terénem.
  • Při jízdě automobilem dodržujte místní dopravní předpisy. V obci je maximální povolená rychlost 50 km/h a mimo obec 80 km/h. Nutné je používat bezpečnostní pásy. Děti do 4 let musí jezdit v autosedačce a ty, kterým je do 12 let mohou sedět jen na zadních sedačkách. Povoleno je pak u řidiče na Faerských ostrovech pouze 0,05 % alkoholu v krvi.
Fantastické přírodní úkazy na Faerských ostrovechPanenská příroda severu Vodopád MulafossurMaják na Faerských ostrovech Nádherné pobřeží Faerských ostrovůDivoké Faerské ostrovy Plavba kolem skalnatých útvarůJediná osada na ostrově MikynesVe vesničce Mikynes žije celoročně 10 lidíKirkjubour - nejhistoričtější město ostrovůUličky města ThorshawnTypické domky na Faerských ostrovech Let helikoptérouMístní v domorodých krojích Alky na Faerských ostrovech Tradiční jehněčí
zobrazit zájezdy na Faerské ostrovy
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole