Nabatejská Petra - klenot Jordánska

Potřebné doklady do Jordánska

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíSlovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

POTŘEBNÉ DOKLADY DO JORDÁNSKA

Cestující do Jordánska musejí mít cestovní pas, jehož platnost přesahuje minimálně o 6 měsíců předpokládanou dobu pobytu.
Čeští občané mohou na území Jordánska vstoupit pouze s platným vízem (aktuální poplatek k 08/2023 za vízum činí 40,- JOD). Vízum lze obdržet například na jordánském velvyslanectví ve Vídni či na hraničních přechodech/vstupech do Jordánska včetně letiště Queen Alia International Airport v Ammánu a letiště v Aqabě. Víza se však nevystavují na pozemních hraničních přechodech Allenby Bridge/King Hussein Bridge a Wadi Araba!

Žádost o víza lze každopádně ale podat také online: https://eservices.moi.gov.jo/MOI_EVISA/faces/Pages/Runnables/login.jsf

DOPORUČENÍ K DOKLADŮM

  • Udělejte si kopii nejdůležitější strany pasu, tj. okopírujte stranu s osobními údaji a fotografií a uschovejte dokument na jiném místě než samotný pas. Stejně tak učiňte pro jistotu s ostatními doklady (řidičský průkaz, občanský průkaz, kartička pojištěnce a podobně).
  • Pokud zaznamenáte odcizení či ztrátu cestovního pasu, ihned tuto skutečnost oznamte na zdejší policii, kde vám bude vystaveno potvrzení o hlášení. Náhradní cestovní doklady vám pak vystaví na základě domluvy nejbližší zastupitelský úřad ČR, tj. velvyslanectví v Ammánu.
  • S sebou do Jordánska si také vezměte pro jistotu dvě pasové fotografie + seznam nejdůležitějších telefonních čísel na velvyslanectví ČR.

Při jakýchkoli problémech spadajících do gesce velvyslanectví, kontaktujte ambasádu České republiky, která sídlí na adrese:

Velvyslanectví ČR v Ammánu

Halab street 34, Abdoun,

11181 Amman

P.O.Box 2213

Telefon +962 659 270 51, +962 659 270 52

Nouzová linka +962 797 301 990

E-mail: amman@embassy.mzv.cz

Konzulární úsek: consulate_amman@mzv.cz, visa_amman@mzv.cz

Ekonomický úsek: commerce_amman@mzv.cz

Web: www.mzv.cz/amman

POZOR: Pokud budete v Jordánsku řídit motorová vozidla, je vhodné mít s sebou mezinárodní řidičský průkaz a samozřejmě národní řidičský průkaz! K zapůjčení vozidla je pak nutná i mezinárodní platební karta.

Nabatejská Petra - klenot JordánskaTypický sladký mátový čajMagická krajina Blízkého východu Koupání v Mrtvém mořiPoušť Wadi Rum září barvamiRuiny jordánského JarashuBeduín na poušti Wadi RumV Mrtvém moři si mohou zaplavati i neplavciBahenní procedury u Mrtvého mořePetra se svojí Pokladnicí patří k nejkrásnějším památkám světaSkalní město PetraBeduínská tradice na pouštiSEN v Jordánsku Projížďka po poušti Wadi RumSEN na Blízkém východěDokonalý odpočinek
zobrazit zájezdy do Jordánska
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole