Nabatejská Petra - klenot Jordánska

Elektrické zásuvky a internet v Jordánsku

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíSlovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

ELEKTRICKÉ ZÁSUVKY V JORDÁNSKU

Jordánsko pracuje s napájecím napětím 230 V a frekvencí 50 Hz. V zemi existuje pět typů zásuvek, C, D, F, G a J. Ač některé jsou kompatibilní s těmi českými, je rozhodně dobré mít s sebou adaptér.

INTERNET V JORDÁNSKU

Pro připojení na internet používejte pro svůj mobilní telefon výlučně wi – fi síť. Bez ní je připojení v Jordánsku velice drahé, stejně tak obyčejné volání (a to i příchozí hovory). Proto je asi nejlepším resp. nejlevnějším kontaktem s domovem komunikace online např. přes email či aplikace jako Messenger či Whatsapp, které navíc nabízí i možnost videohovoru s vašimi blízkými. Před odletem do Jordánska je na letišti také vhodné vypnout na mobilu data, abyste se po příletu do jordánské sítě nepřipojili omylem a nečekala vás po dovolené vysoká faktura. Nicméně počítejte s tím, že na odlehlých místech nemusí být signál často k dispozici. Pokud byste z nějakého důvodu potřebovali počítač, je možné zajít do internetové kavárny prakticky v každém větším městě či požádat o přístup v hotelu (některé webové stránky jsou však v Jordánsku blokované). Jinak je běžné, že na turisticky atraktivních místech, v hotelích, na letišti, v nákupních centrech, kavárnách, muzeích či v různých veřejných institucích bývá většinou k dispozici wi – fi.

Pokud byste se však nechtěli spoléhat na wi – fi, můžete ještě před odletem zakoupit online tzv. e-sim kartu, což je digitální SIM, která umožňuje aktivovat si u operátora mobilní datový tarif bez nutnosti používat fyzickou SIM kartu. Jedním z poskytovatelů je například Airalo, Umniah, Zain, Orange či Holafly.

Nabatejská Petra - klenot JordánskaTypický sladký mátový čajMagická krajina Blízkého východu Koupání v Mrtvém mořiPoušť Wadi Rum září barvamiRuiny jordánského JarashuBeduín na poušti Wadi RumV Mrtvém moři si mohou zaplavati i neplavciBahenní procedury u Mrtvého mořePetra se svojí Pokladnicí patří k nejkrásnějším památkám světaSkalní město PetraBeduínská tradice na pouštiSEN v Jordánsku Projížďka po poušti Wadi RumSEN na Blízkém východěDokonalý odpočinek
zobrazit zájezdy do Jordánska
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole