Jezero Moraine v Kanadě

Potřebné doklady do Kanady

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíStručný slovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

POTŘEBNÉ DOKLADY DO KANADY

Při cestě do Kanady je vyžadován platný cestovní pas vybavený datovou stránkou se strojově čitelnou zónou a zpáteční letenka. Doba platnosti českého pasu musí být nejméně šest měsíců ode dne vstupu do Kanady.

V roce 2016 zavedla Kanada podobný systém jako její jižní soused - „Electronic Travel Authorization – eTA“ (obdoba systému ESTA v USA). Cílem je prověření cestujících v rámci bezvízového styku ještě před započetím cesty. Povinnost obdržet povolení se vztahuje pouze na osoby, které přicestují do Kanady leteckou dopravou, u pozemního překročení hranic není nutné. Žádost o povolení cesty je podávána prostřednictvím webových stránek Citizen and Immigration Canada. Cena za eTa je 7 CAD. Platnost schváleného dokumentu je 5 let nebo do vypršení platnosti cestovního pasu.

Při vyřizování eTA je třeba použít pouze oficiální webovou stránku kanadské vlády a vyhnout se tak "zprostředkovatelům", kteří za vyřízení eTA vybírají až několikanásobky administrativního poplatku.

Bezvízová návštěva Kanady v rámci eTA je určena pouze pro krátkodobý pobyt, tj. takový, který trvá méně než 6 měsíců.

K řízení motorového vozidla při turistických krátkodobých cestách postačuje český platný řidičský průkaz, Ministerstvo zahraničí však přesto doporučuje používat mezinárodní řidičský průkaz.

DOPORUČENÍ K DOKLADŮM

  • Udělejte si kopii nejdůležitější strany pasu, tj. okopírujte stranu s osobními údaji a fotografií a uschovejte dokument na jiném místě než pas. Stejně tak učiňte pro jistotu s ostatními doklady (řidičský průkaz, občanský průkaz, kartička pojištěnce a podobně).
  • Pokud zaznamenáte odcizení či ztrátu cestovního pasu, ihned tuto skutečnost oznamte na zdejší policii, která vám následně předá potvrzení o hlášení. Náhradní cestovní doklady vám pak vystaví na základě domluvy nejbližší zastupitelský úřad ČR, tj. velvyslanectví v Ottawě, případně generální konzulát v Torontu.
  • S sebou do Kanady si také vezměte pro jistotu dvě pasové fotografie + seznam nejdůležitějších telefonních čísel na Velvyslanectví ČR a konzulát.

Při jakýchkoli problémech spadajících do gesce velvyslanectví, kontaktujte ambasádu České republiky, která sídlí na adrese:

Velvyslanectví České republiky

Adresa: 251 Cooper Street, Ottawa, Ontario, K2P 0G2

Tel.: 001 - 613 562 3875

Fax: 001 - 613 562 3878

Sekretariát velvyslanectví: ottawa@embassy.mzv.cz

Konzulární úsek: consular_ottawa@embassy.mzv.cz

Ekonomický a obchodní úsek: commerce_ottawa@mzv.cz

V případě nouze po pracovní době lze kontaktovat pohotovostní telefon 001 - 613 794 2277. Na tomto čísle budou zodpovídány pouze dotazy osob, které se ocitly v nouzi, jejichž vyřešení není možné odložit na nejbližší pracovní den.

Generální konzulát Toronto

Adresa: 2 Bloor Street West, Suite 1500, Toronto, ON, M4W 3E2

Tel.: (+1) 416 972 1476
E-mail: toronto@embassy.mzv.cz

Jezero Moraine v KanaděSpirit island na jezeře Maligne Tyrkysové jezero PeytoKanadská jezera s CK SENKanadské jezero při západu slunce Výhledy na Skalnaté hory v Kanadě Procházka v TorontuMedvěd grizly v Kanadě SEN v Kanadě Národní park Banff, AlbertaLetecký pohled na Niagarské vodopády CN Tower, noční TorontoModerní Vencouver v Britské KolumbiiHotel Chateau Fronteac v Quebecu Hoodoos nedaleko DrumhellerWapiti v národním parku Kanady
zobrazit zájezdy do Kanady
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole