Jezero Moraine v Kanadě

Bezpečnost a na co si dát pozor v Kanadě

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíStručný slovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

BEZPEČNOST V KANADĚ

Kanada je považována obecně za velice bezpečnou zemi a kriminalita, se kterou se turista může setkat, je celkově omezena na drobné krádeže. I k těm však dochází poměrně málo. Na rozdíl od mnoha jiných destinací zde rozhodně není problém procházet se venku po setmění, i když je vhodné nechodit sám a v tmavých uličkách. To ostatně platí prakticky všude na světě. Kanada je také ideálním cílem pro dovolenou žen, které cestují samy, rovněž pro rodiny s malými dětmi či baťůžkáře. Podvody na turisty jsou zaznamenány v naprosto omezené míře. Dávat si pozor na svoje věci byste měli zejména ve velkých městech a na turisticky atraktivních místech.

Je vhodné upozornit, že ve městech Portage la Prairie, Thompson a North Battleford je míra kriminality zhruba třikrát větší než je celonárodní průměr. Přesto se nedá říci, že jsou nebezpečná, zdejší trestná činnost není zaměřena primárně na turisty (jedná se například o krádeže v obchodech).

Několik dalších bezpečnostních tipů

  • Stejně jako například v České republice, je vhodné nenosit u sebe větší objem peněz či výrazné drahé šperky. Ale to platí pravděpodobně všude na světě.
  • Vyhýbejte se tmavým a opuštěným místům.
  • Než se vydáte na samostatnou pěší túru, nahlaste svůj konkrétní plán cestovní kanceláři či hotelovému personálu. V případě, že byste se ztratili, mohou vás ostatní lépe najít (lepší je v takovém momentu zůstat na stejném místě a nepřemisťovat se). Na cesty si pak nezapomeňte brát mapu, GPS nebo kompas. Mobilní telefony nemusí mít všude dostupný signál. Ke zvážení je i powerbanka, abyste se neocitli bez baterie!
  • Před výletem do přírody si zjistěte předpověď počasí pro konkrétní den a nechte si poradit od místních obyvatel. Nebezpečná může být na cestách především mlha. Rozhodně mějte vždy vhodnou obuv!
  • Při jízdě automobilem dodržujte místní dopravní předpisy, obzvláště v zimních měsících buďte na vozovce opatrní! Pokud během cesty dojde ke sněhové bouři, raději na tuto dobu zastavte na nejbližším možném parkovišti.
  • V letních měsících se vyplatí sledovat online aktuální zpravodajství, někdy dochází zejména v provincii British Columbia k rozsáhlým požárům a následným omezením.
  • Pokud v přírodě kempujete, buďte obezřetní ohledně odpadků a zásob jídla u stanu, divoká zvířata jsou jimi silně přitahována.
  • Peníze noste na různých místech, resp. kartu a hotovost zvlášť.
  • Chraňte se před komáry!
  • Nesahejte v přírodě na zvířata, obzvláště na ta, co neznáte. V Kanadě žijí jedovaté živočišné druhy jako: chřestýšek malý, snovačka jedovatá, ropucha kanadská, chřestýš tichomořský, sršeň mandarínská atd.

V Kanadě se nemusíte obávat konzumace zdejšího „street food“ či mít strach pít kohoutkovou vodu.

Jezero Moraine v KanaděSpirit island na jezeře Maligne Tyrkysové jezero PeytoKanadská jezera s CK SENKanadské jezero při západu slunce Výhledy na Skalnaté hory v Kanadě Procházka v TorontuMedvěd grizly v Kanadě SEN v Kanadě Národní park Banff, AlbertaLetecký pohled na Niagarské vodopády CN Tower, noční TorontoModerní Vencouver v Britské KolumbiiHotel Chateau Fronteac v Quebecu Hoodoos nedaleko DrumhellerWapiti v národním parku Kanady
zobrazit zájezdy do Kanady
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole