Jezero Moraine v Kanadě

Elektrické zásuvky a internet v Kanadě

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíStručný slovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

ELEKTRICKÉ ZÁSUVKY

V Kanadě je používán zásuvkový standard typu A a B. Zástrčka typu A má dva placaté kolíky, zatímco zástrčka typu B má navíc kulatý zemnící kolík. Napětí je 120 V, frekvence pak 60 Hz. Pro turisty z České republiky je nutný adaptér, který lze koupit před odletem, stejně jako na místě (v Kanadě vás vyjde dokonce o něco levněji).

Americká zástrčka a zásuvka typu A

B – zástrčka typu B je velmi podobná typu A, ale navíc obsahuje zemnící kolík (4,8 mm). Tento zemnící kolík může mít tvar buď kulatý, nebo tvar U (tento kolík je větších rozměrů). Dva ploché kolíky jsou nejčastěji stejné velikosti, ale občas se můžete setkat i s natočenou variantou (o 90˚). Zásuvky pro typ B mohou být v několika provedení.

Zástrčka a zásuvka typu B

INTERNET

Pro připojení na internet používejte pro svůj mobilní telefon výlučně wi-fi síť. Bez ní je připojení drahé, stejně tak volání. Proto je asi nejlepším resp. nejlevnějším kontaktem s domovem komunikace online např. přes email či aplikace jako Messenger či Whatsapp. Před odletem do Kanady je na letišti také vhodné vypnout na mobilu data, abyste se po příletu do kanadské sítě nepřipojili omylem a nečekala vás po dovolené vysoká faktura.Nicméně počítejte s tím, že na odlehlých místech nemusí být signál vždy k dispozici. Pokud byste z nějakého důvodu potřebovali počítač, je možné zajít do internetové kavárny prakticky v každém městě či požádat o přístup v hotelu. Jinak je běžné, že na turisticky atraktivních místech, v hotelích, na letišti, v nákupních centrech, muzeích či v různých veřejných institucích bývá k dispozici běžně wi-fi.

Jezero Moraine v KanaděSpirit island na jezeře Maligne Tyrkysové jezero PeytoKanadská jezera s CK SENKanadské jezero při západu slunce Výhledy na Skalnaté hory v Kanadě Procházka v TorontuMedvěd grizly v Kanadě SEN v Kanadě Národní park Banff, AlbertaLetecký pohled na Niagarské vodopády CN Tower, noční TorontoModerní Vencouver v Britské KolumbiiHotel Chateau Fronteac v Quebecu Hoodoos nedaleko DrumhellerWapiti v národním parku Kanady
zobrazit zájezdy do Kanady
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole