Jezero Moraine v Kanadě

Počasí v Kanadě

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíStručný slovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

POČASÍ V KANADĚ

Kanada je druhou největší zemí na světě a má tudíž velkou variaci podnebí. Severní část Kanady je extrémně chladná, ne nadarmo je toto místo domovem Eskymáků, léto zde trvá méně než dva měsíce. Téměř všichni Kanaďané však žijí poblíž jižní hranice, tj. hranice s USA, kde je podnebí příznivější.

Důležitou roli hrají oceánské proudy, jak teplé vody Golfského proudu v Atlantiku, tak Aljašský proud v Pacifiku. Západní větry vanoucí od moře k pevnině jsou převládajícími vzdušnými proudy v Pacifiku a přinášejí pobřežní provincii British Columbia vydatné srážky a mírné zimní teploty. Ve vnitrozemí Velká jezera zmírňují počasí v jižním Ontariu a Québecu. Na východě se studený Labradorský proud setkává s Golfským proudem podél pobřeží Newfoundlandu a Labradoru, ochlazuje vzduch a způsobuje časté mlhy.

Severní dvě třetiny země mají podnebí s velmi chladnými zimami a krátkými chladnými léty. Centrální jižní oblast vnitrozemských plání má typické kontinentální klima – velmi chladné zimy, horká léta a málo srážek. Jižní Ontario a Québec mají klima s horkými, vlhkými léty a chladnými, zasněženými zimami. Kromě západního pobřeží má celá Kanada zimní období s průměrnými teplotami kolem bodu mrazu a především se souvislou sněhovou pokrývkou.

V zimě jsou nejchladnější části země nejvzdálenější od otevřené vody, takže ve vnitrozemí a na severu jsou zimy extrémně chladné. Nejnižší zaznamenaná teplota byla - 63°C v Snagu na Yukonu v roce 1947. Během léta jsou však nejteplejší části Kanady nejvzdálenější od otevřené vody. Nejvyšší zaznamenaná teplota byla 45°C v Midale a Yellow Grass, obě obce najdeme v Saskatchewanu, v roce 1937.

Klima v okolí Vancouveru na západním pobřeží Kanady je mírné. Kromě hor zde sněží jen zřídka. Vysoké teploty v létě jsou kolem 22°C a v zimě kolem 7°C. Ve Vancouveru prší téměř polovinu dní v zimě, ale v létě je mnohem více slunce.

Nedaleko Toronta je podnebí kontinentální. Zimy jsou chladné a zasněžené. Léta jsou teplá a vlhká. Vysoké teploty v létě jsou kolem 26°C a v zimě 0°C. Prší průměrně 7 dní v měsíci po celý rok.

Počasí v Torontu, Kanada

Jezero Moraine v KanaděSpirit island na jezeře Maligne Tyrkysové jezero PeytoKanadská jezera s CK SENKanadské jezero při západu slunce Výhledy na Skalnaté hory v Kanadě Procházka v TorontuMedvěd grizly v Kanadě SEN v Kanadě Národní park Banff, AlbertaLetecký pohled na Niagarské vodopády CN Tower, noční TorontoModerní Vencouver v Britské KolumbiiHotel Chateau Fronteac v Quebecu Hoodoos nedaleko DrumhellerWapiti v národním parku Kanady
zobrazit zájezdy do Kanady
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole