Turistický průvodce Kanadou

Věděli jste, že:

  • Kanada sní nejvíce koblih na jednoho obyvatele na světě.
  • Kanadské národní parky jsou zdarma pro děti.
  • V Kanadě je zakázáno přepravovat výrobek určený k osobní ochraně před útokem člověka, včetně pepřového spreje.
  • Třetí zemí ve vesmíru, po USA a SSSR, byla Kanada, která byla v roce 1962 považována, že má nejpokročilejší vesmírný program.
  • S 1,896 km je Yonge Street vedoucí z Toronta na sever nejdelší ulicí na světě.
Čti více
Základní údaje o zemiCestovní doklady a vízaPraktické informacePočasíRady na cestuStručný slovníkZajímavá místa

Počasí

Kanada je obrovská země a počasí je rozdílné vlastně v každé provincii. Jih provincie Quebec se těší z kontinentálního počasí, přičemž letní měsíce od června do srpna jsou horké, zimy jsou větrné s deštěm a sněhem. Klima provincie Ontario sousedící s Velkými kanadskými jezery je o něco vlhčí. Průměrné letní teploty v těchto provinciích jsou 25-27 stupňů Celsia, počítejte s občasnými přeháňkami. Počasí na západě Kanady je ovlivněno horami a oceánem. Vancouver má poměrné vysoké objemy ročních srážek, Kelowna zase patří do jihokanadské pouště. Rockies jsou v počasí nevyzpytatelné a Calgary se vyznačuje kontinentálním klimatem. Průměrné letní teploty se pohybují okolo 25 stupňů, vše však může změnit jedna letní bouřka. Obecně platí, že při východním a západním pobřeží je počasí mírnější – tzn. nepříliš tuhá zima, ale ani ne moc teplo v létě. Ve vnitrozemí jsou letní teploty vyšší a v zimě naopak zase nižší, je zde typické kontinentální podnebí.

Počasí ve Vancouveru, KanadaPočasí v Torontu, Kanada

zobrazit zájezdy do Kanady
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací