Pevnost ve městě Ouarzazate

Bezpečnost a na co si dát pozor v Maroku

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíStručný slovník Zajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

BEZPEČNOST V MAROKU

Maroko je bezpečnou destinací pro strávení dovolené, pokud budete dbát zvýšené opatrnosti kvůli zvýšenému riziku drobné kriminality – k té se řadí zejména kapesní krádeže, odcizení osobních věcí (kabel, kabelek) nebo podvody a sexuální obtěžování. Tomu všemu lze ale velmi dobře předejít, pokud se budete řídit zdravým rozumem a dodržovat několik bezpečnostních rad.

Důležité bezpečnostní tipy

 • Nikdy nenechávejte své osobní věci bez dozoru a tašky s osobními věcmi mějte blízko u těla.
 • Až vyrazíte do ulic, neberte si s sebou mnoho hotovosti, žádné cennosti a ideálně ani cestovní pas – většinu z toho nechte raději v hotelovém trezoru.
 • Vyhněte se chůzi o samotě v noci a nikdy nezacházejte do temných či opuštěných ulic. Chodit o samotě po venku by neměly ženy ani ve dne.
 • Oblékejte se skromně a konzervativně. Vyhnete se tak nechtěné pozornosti místních.
 • Nenoste na veřejnost okázalé a drahé šperky, které mohou přitahovat zloděje a podvodníky.
 • Buďte opatrní při používání bankomatů.
 • Když vás v Maroku osloví neznámí lidé, nepřestávejte být obezřetní. Může jít o podvodníky či zločince.
 • Pokud vás bude chtít někdo z Maročanů provádět „bezplatně“ po městě, řekněte raději jasné NE. Vsaďte na osvědčené průvodce, kteří se tímto živí. Tak budete mít jistotu, že se nestanete obětí podvodu a nepřijdete zbytečně o velkou sumu peněz.
 • Jakmile budete využívat k přepravě taxi, dohodněte cenu nejlépe předem. Taxikáři by však měli používat taxametry!
 • Při nákupech pečlivě zkontrolujte kvalitu zboží a svou peněženku i platební karty mějte neustále pod dohledem.
 • Sledujte pravidelně marocká média, díky kterým se můžete dozvědět informace o možných nepokojích, demonstracích, extrémech počasí a hrozbách terorismu. Pokud něco hrozí, vyhýbejte se davům lidí i rizikovým oblastem.

Další bezpečnostní tipy můžete vysledovat i na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Jaká místa jsou poměrně bezpečná a jakým se v Maroku raději vyhnout?

Některá místa v Maroku jsou bezpečnější než jiná. Sem patří například Marrákeš, Essaouira, pohoří Atlas a Sahara. Naopak vyšší kriminalita se vyskytuje v Casablance (kvůli obchodu s drogami a organizovanému zločinu) a ve Fezu (kvůli podvodníkům). Dále Ministerstvo zahraničních věcí ČR důrazně nedoporučuje cestovat v těsné blízkosti hranic s Alžírskem (i v oblasti 30 km od hranic a po celé jejich délce) či v jižních saharských oblastech.

Pevnost ve městě OuarzazateNáměstí před mešitou v CasablanceKoželužny ve FésuErg Chebbi, oblast krásných písečných dunHassanova věž ve městě RabatMarakéš a tradiční pouliční trhy Maroko s českým průvodcem Západ slunce v CasablanceSetkání s pouštním berberským kmenemPouštní karavanaProjížďka na velbloudech Paláce a Rijády v Maroku Ulička barev v Ait Ben HaddouTradiční keramické výrobky na trhu Typické marocké pochoutkyMarocké Tajine
zobrazit zájezdy do Maroka
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole