Pevnost ve městě Ouarzazate

Potřebné doklady do Maroka

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíStručný slovník Zajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

DŮLEŽITÉ DOKLADY/ADMINISTRATIVA PŘED ODLETEM A PO PŘÍLETU DO MAROKA

Pokud se rozhodnete strávit kratší dovolenou v Maroku, nemusíte si zařizovat vízum pro pobyt. Bezvízový styk platí pro turisty, kteří v zemi stráví dobu do tří měsíců. Dále je však nutné předložit cestovní pas, jenž bude platný ještě aspoň 3 měsíce při vstupu na území Maroka. Více informací k dokladům se dočtete na oficiálních webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Doplňující informace

Plánujete vzít na cesty do Maroka děti, které nejsou vaše vlastní, anebo cestujete bez partnera/druhého rodiče? Potom po vás mohou úřady vyžadovat (zejména při delších pobytech) ideálně notářsky ověřené potvrzení o tom, že můžete s nezletilým dítětem cestovat do zahraničí. Předepsaný formulář neexistuje, lze však na základě doporučení Ministerstva zahraničních věcí ČR využít ten kanadský ve francouzštině. Po vyplnění také myslete na to, že formulář musí obsahovat platný podpis rodičů nebo opatrovníka.

Každá země souhlas s vycestováním nezletilého dítěte nemusí vyžadovat, avšak Ministerstvo zahraničních věcí ČRtoto rozhodně doporučuje nejen při cestách po Evropě ale i mimo Evropu.

Doporučení k dokladům

  • Udělejte si kopii nejdůležitější strany pasu, tj. okopírujte stranu s osobními údaji a fotografií a uschovejte dokument na jiném místě než pas. Stejně tak učiňte pro jistotu s ostatními doklady (řidičský průkaz, občanský průkaz, kartička pojištěnce a podobně).
  • Pokud zaznamenáte odcizení či ztrátu cestovního dokladu, ihned tuto skutečnost oznamte na nejbližší policii v Maroku, která vám následně předá potvrzení o hlášení. Náhradní cestovní doklady vám pak vystaví na základě domluvy nejbližší zastupitelský úřad ČR, tj. buď Velvyslanectví ČR v Rabatu, Honorární konzulát ve Fezu nebo Honorární generální konzulát v Casablance.
  • S sebou do Maroka si také vezměte pro jistotu dvě pasové fotografie + seznam nejdůležitějších telefonních čísel.

Důležité kontakty na zastupitelské úřady ČR v Maroku

ADMINISTRATIVA PO PŘÍLETU DO MAROKA

Jakmile přiletíte na jedno z mezinárodních letišť v Maroku, předložíte imigračnímu úředníkovi platný cestovní pas + platné vízum, pokud cestujete do země na více jak tři měsíce (jinak letíte v rámci bezvízového styku). Nutné je společně s cestovním dokladem předložit i registrační lístek, který cestující obdrží zpravidla na palubě letadla k vyplnění. Při příletu do Maroka je krom jiného povinné nahlásit vyšší obnos peněz, tj. pokud s sebou vezete finance, které při směně přesáhnou více jak 10 tisíc EUR (cca 240 tisíc Kč nebo 100 tisíc MAD), musíte to nahlásit místní celní správě. Také mějte na paměti, že do země není možné přivézt vše/případně jen zboží v omezeném množství. Více informací o celních a devizových předpisech získáte na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Pevnost ve městě OuarzazateNáměstí před mešitou v CasablanceKoželužny ve FésuErg Chebbi, oblast krásných písečných dunHassanova věž ve městě RabatMarakéš a tradiční pouliční trhy Maroko s českým průvodcem Západ slunce v CasablanceSetkání s pouštním berberským kmenemPouštní karavanaProjížďka na velbloudech Paláce a Rijády v Maroku Ulička barev v Ait Ben HaddouTradiční keramické výrobky na trhu Typické marocké pochoutkyMarocké Tajine
zobrazit zájezdy do Maroka
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole