Pevnost ve městě Ouarzazate

Počasí v Maroku

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíStručný slovník Zajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

POČASÍ V MAROKU

O Maroku panuje obvyklá, avšak také mylná představa, že je v zemi neustále horko, neboť je to vlastně poušť.Sahara sice tvoří jeho velkou část, avšak počasí se mění v závislosti na tom, jakou oblast zrovna chcete navštívit. Například severní pobřeží (stejně jako město Tanger) ovlivňuje středomořské klima. Léta jsou zde tedy teplá a zimy chladné – ovšem nijak extrémně. I města podél pobřeží zažívají mírnější teploty, které zřídka kdy přesahují 30 °C. Když ale půjdete dál do vnitrozemí, pocítíte sušší klima – teplotu mimochodem ovlivňuje i nadmořská výška. V pouštních oblastech se pak často setkáte s vysoko šplhajícími teplotami (až k 40 °C a výše). Pohoří Vysoký Atlas ale poskytuje zejména během večerů chladnější klimatické podmínky, proto se nenechte zmást celodenním pálícím sluncem.

Léta a zimy ve vybraných marockých městech

  • Rabat: město má středomořské klima, tedy zimy jsou v něm chladné a deštivé s teplotami kolem 17 °C (noční minima mohou klesnout i pod 5 °C). Léta jsou teplá a mírná, teploty jen zřídka přesahují 30 °C. Letní noci ovšem bývají chladnější vlivem oceánského vánku.
  • Marrákeš: město má polosuché klima, tedy zimy jsou v něm vlhké a léta horká s průměrnými teplotami kolem 28 °C. V období od listopadu do května pak bývá pohoří Vysoký Atlas (které město obklopuje) často zasněžené.
  • Casablanca: město má horké středomořské klima, a protože leží podél Atlantského oceánu, bývají v něm poměrně teplé zimy a mírně teplá léta bez srážek. V lednu se pohybují teploty od 9 do 16 °C a v červenci pak od 19 do 26 °C.
  • Agadir: město se pyšní příjemným teplým klima po celý rok – mívá až 340 slunečných dní během roku! Léta jsou zde teplá, občas zamlžená s ranní rosou a zimy mírné. V lednu v Agadiru naměříte 14 až 16 °C a v červenci pak 20 až 25 °C.

Pevnost ve městě OuarzazateNáměstí před mešitou v CasablanceKoželužny ve FésuErg Chebbi, oblast krásných písečných dunHassanova věž ve městě RabatMarakéš a tradiční pouliční trhy Maroko s českým průvodcem Západ slunce v CasablanceSetkání s pouštním berberským kmenemPouštní karavanaProjížďka na velbloudech Paláce a Rijády v Maroku Ulička barev v Ait Ben HaddouTradiční keramické výrobky na trhu Typické marocké pochoutkyMarocké Tajine
zobrazit zájezdy do Maroka
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole