Pevnost ve městě Ouarzazate

Elektrické zásuvky a internet v Maroku

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíStručný slovník Zajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

ELEKTRICKÉ ZÁSUVKY POUŽÍVANÉ V MAROKU

V Maroku se používají dva typy elektrických zásuvek – tedy C a E, stejně jako v České republice. Zástrčka typu C má dva kulaté kolíky a zástrčka typu E má dva kulaté kolíky + otvor pro zemnící kolík. Elektrické napětí je pak v zemi 220 V při 50 Hz. Jako cestující z České republiky tedy nebudete potřebovat napájecí adaptér ani měnič napětí. Sami si také můžete zkontrolovat potřebný typ napájení svého zařízení. Obvykle je uveden na nabíječce, např. ve tvaru INPUT: 100–240 V, 50/60 Hz.

INTERNETOVÉ PŘIPOJENÍ (Wifi) V MAROKU

Během dovolené v Maroku chce leckterý turista zůstat online, aby mohl např. provádět hovory s blízkými anebo využívat internet k zjišťování různých informací. Obecně máte několik možností, jak si data zajistit:

  • Využijete mezinárodní roaming od svého mobilního operátora: tato varianta bývá nejnákladnější a příliš se nevyplatí. Důsledně se tedy informujete o cenách za data v zahraničí.
  • Použijete připojení přes veřejné a bezplatné Wifi sítě v Maroku: v zemi není mnoho veřejných míst k připojení se k bezplatné Wifi. Spíše je naleznete na letištích, v hotelech, riadech (sídlo s vnitřní zahradou a dvorem), v restauracích a kavárnách. Ve velkých městech je rychlost připojení dobrá, kolísat však může ve vesnicích a menších městech. Pouštní oblasti jsou leckdy bez signálu.
  • Koupíte si marockou SIM kartu: tento způsob je zdaleka nejjednodušší a nejlevnější. V rámci zakoupeného balíčku získáte preferované množství dat k využití. SIM kartu si kupte ideálně v oficiálních prodejnách tamějších mobilních operátorů, tj. u Maroc Telecom, Inwi nebo Orange. Dostupné jsou ovšem SIM karty také na mezinárodních letištích v kioscích anebo v některých večerkách. Pokud pak váš telefon podporuje eSIM, lze ji zakoupit před odletem online (prodává např. Holafly nebo Airalo).

Doporučení: než začnete používat buďto veřejnou Wifi v Maroku anebo marockou SIM kartu k surfování na tamějším internetu, zakupte si spolehlivou VPN (to je soukromá virtuální síť, která vám zajistí ochranu osobních dat i anonymitu před případnými hackery a umožní krom jiného návštěvu zahraničních webových stránek).

Pevnost ve městě OuarzazateNáměstí před mešitou v CasablanceKoželužny ve FésuErg Chebbi, oblast krásných písečných dunHassanova věž ve městě RabatMarakéš a tradiční pouliční trhy Maroko s českým průvodcem Západ slunce v CasablanceSetkání s pouštním berberským kmenemPouštní karavanaProjížďka na velbloudech Paláce a Rijády v Maroku Ulička barev v Ait Ben HaddouTradiční keramické výrobky na trhu Typické marocké pochoutkyMarocké Tajine
zobrazit zájezdy do Maroka
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole