Hora Osudu na Novém Zélandu

Bezpečnost a na co si dát pozor na Novém Zélandu

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíStručný slovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

BEZPEČNOST NA NOVÉM ZÉLANDU

Nový Zéland je jednou z nejbezpečnějších zemí na světě, takže je nepravděpodobné, že byste během své dovolené zažili nějaké problémy. Kriminalita je obecně nízká a lidé přátelští a otevření, proto pro vás může představovat největší nebezpečí extrémní počasí nebo zranění při outdoorových aktivitách. Přesto všechno je vhodné dodržovat základní bezpečnostní tipy a chovat se racionálně, jako ve většině zahraničních zemí.

Důležité bezpečnostní tipy

  • Své osobní věci nikdy nenechávejte bez dozoru, a to zejména v turisticky vyhledávaných oblastech.
  • Před výpravou do volné přírody pečlivě plánujte trasu a dobře se vybavte. Také pokaždé někomu řekněte, kam se chystáte – pakliže jdete bez průvodce. Samostatná chůze v neznámém terénu se ale obecně nedoporučuje.
  • Dodržujte při pěších výpravách všechna doporučení a veřejná varování.
  • Sledujte místní média, abyste se kvalitně informovali o případných klimatických/extrémních změnách a dbejte vydaných výstrah.
  • Automobil vždy zamykejte a stáhněte okénka, pokud se od něj vzdalujete. Obytné vozy a karavany odstavte ideálně v oficiálních kempech a prázdninových parcích – jsou obecně hlídané. Ve voze pak nikdy nenechávejte cennosti.
  • Ve velkoměstech se vyhněte samostatné chůzi v temných a opuštěných ulicích (hlavně v noci).
  • Při řízení vozidla dodržujte místní dopravní předpisy (jezdí se vlevo).
  • Peníze vybírejte pouze z důvěryhodného bankomatu a při zadávání PINu tlačítka zakryjte rukou.
  • Do barů a klubů choďte ideálně ve skupince lidí a dbejte zvýšené obezřetnosti – výtržnosti pod vlivem alkoholu nejsou výjimkou ani na Novém Zélandu. Snažte se takovým situacím vyhnout.

Další praktické bezpečnostní rady naleznete také na oficiálních webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Jakým oblastem se raději vyhnout?

Protože je Nový Zéland obecně bezpečnou zemí, neexistuje vysloveně místo, které je pro pohyb lidí zapovězené. Můžete se však řídit určitými doporučeními, jako například – vyhnout se v noci ulici Central Business District v Aucklandu (kriminalita zde po vylidnění stoupá), anebo nepohybovat se v blízkosti ulic Courtenay Place, Willis Street a Vivien Street ve Wellingtonu, protože zde byly v minulosti zaznamenány násilné trestné činy při nočních vycházkách.

Též je nanejvýš vhodné dodržovat v divoké přírodě různá varování a nevcházet tam, kde je to riskantní.Potencionálně nebezpečné (při neopatrnosti a podcenění vlastních sil) mohou být ku příkladu tyto oblasti: Hot Water Beach, Nelson Lakes National Park, White Island (Whakaari), túra Tongariro Alpine Crossing nebo výstup na Mount Cook.

Hora Osudu na Novém Zélandu Smaragdové jezero na Novém Zélandu Ikonický Champagne Pool v termálním parku Wai-O-TapuMystický Milford Sound Národní park Tongariro Příroda Nového Zélandu Novozélandská flora Palačinkové skály na západním pobřeží Mt. Cook - nejvyšší hora Nového Zélandu Termální parky severního ostrova Vyhlídka na Auckland z Eden HillMaorské tradice na Novém ZélanduNávštěva Hobitína, po stopách Pána Prstenů  Pozorování velryb v Kaikoura Pozor na Kiviho Výhledy na Skycity v Aucklandu
zobrazit zájezdy na Nový Zéland
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole