Hora Osudu na Novém Zélandu

Počasí na Novém Zélandu

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíStručný slovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

POČASÍ NA NOVÉM ZÉLANDU

Klima Nového Zélandu je velmi rozmanité a mění se od teplého subtropického na dalekém severu až po chladné mírné podnebí na dalekém jihu. V horských oblastech pak mohou pro změnu panovat drsné alpské podmínky. Hory obecně představují bariéru vůči převládajícím západním větrům, a tak zemi rozdělují na dramaticky odlišné klimatické oblasti. Nejvlhčí je pak západní pobřeží Jižního ostrova, zatímco oblast na východ od hor (něco málo přes 100 km) bývá nejsušší. Průměrné roční teploty se na Novém Zélandu pohybují od 10 °C na jihu až po 16 °C na severu. Nejchladněji je obvykle v červenci a nejtepleji v lednu a únoru.

  • Průměrné teploty v létě (prosinec až únor): 20 až 25 °C
  • Průměrné teploty na podzim (březen až květen): 17 až 21 °C
  • Průměrné teploty v zimě (červen až srpen): 12 až 16 °C
  • Průměrné teploty na jaře (září až listopad): 16 až 19 °C

Na Nový Zéland je též záhodné přibalit si pláštěnku – místní oslnivá zeleň bují právě i díky vysokým srážkám (rovnoměrně během roku naprší asi 640 až 1500 mm). A kam vyrazit za sluníčkem? Určitě do Bay of Plenty, Hawke's Bay nebo Nelsonu/Marlborough – tyto oblasti jsou považované za nejslunnější. Sněhu se pak dočkáte zejména v horských oblastech mezi červnem až říjnem.

Upozornění pro turisty: Novozélanďané často a rádi vtipkují, že v jejich zemi lze zažít čtvero ročních období v jednom dni. A nejsou velký kus od pravdy! Počasí se totiž může měnit velmi nečekaně, a tak buďte připraveni na studenou frontu i tropické cyklóny zejména při outdoorových aktivitách.

Počasí ve Wellingtonu

Na zdaleka nejlepší počasí ve Wellingtonu natrefíte během října až dubna, kdy se průměrné teploty pohybují mezi 17 a 21 °C. Zima je pak v hlavním městě Nového Zélandu krátká a nikterak extrémní. Teploty zde zřídka kdy klesnou v zimním období pod 6 °C a v tom letním nevystoupají nad 25 °C. Wellington je ovšem známý svými jižními větry (hlavně v zimě), které teplotu tlačí o dost níž a nastat mohou výjimečně i mrazy. Zajímavost: největrnějším místem Nového Zélandu je pobřeží Wairarapa (asi hodinu od Wellingtonu).

Hora Osudu na Novém Zélandu Smaragdové jezero na Novém Zélandu Ikonický Champagne Pool v termálním parku Wai-O-TapuMystický Milford Sound Národní park Tongariro Příroda Nového Zélandu Novozélandská flora Palačinkové skály na západním pobřeží Mt. Cook - nejvyšší hora Nového Zélandu Termální parky severního ostrova Vyhlídka na Auckland z Eden HillMaorské tradice na Novém ZélanduNávštěva Hobitína, po stopách Pána Prstenů  Pozorování velryb v Kaikoura Pozor na Kiviho Výhledy na Skycity v Aucklandu
zobrazit zájezdy na Nový Zéland
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole