Hora Osudu na Novém Zélandu

Elektrické zásuvky a internet

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíStručný slovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

ELEKTRICKÉ ZÁSUVKY POUŽÍVANÉ NA NOVÉM ZÉLANDU

Na Novém Zélandu se používá elektrická zásuvka typu I. Zástrčka typu I má tři ploché kolíky v trojúhelníkovém vzoru. Elektrické napětí je pak v zemi 230 V při frekvenci 50 Hz. Jako cestující z České republiky tedy potřebujete adaptér do zásuvky ale měnič napětí nikoliv – elektrické napětí je identické. Sami si také můžete zkontrolovat potřebný typ napájení svého zařízení. Obvykle je uveden na nabíječce, např. ve tvaru INPUT: 100–240 V, 50/60 Hz.

INTERNETOVÉ PŘIPOJENÍ (Wifi) NA NOVÉM ZÉLANDU

Během dovolené na Novém Zélandu budete chtít zcela určitě přístup k internetu, abyste mohli provádět online hovory s blízkými, anebo využívat data k zjišťování různých informací. Obecně máte několik možností:

  • Využijete mezinárodní roaming od svého mobilního operátora: tato varianta bývá nejnákladnější a příliš se nevyplatí. Důsledně se tedy informujete o cenách za data v zahraničí.
  • Použijete připojení přes veřejné a bezplatné Wifi sítě: Nový Zéland nabízí svým návštěvníkům také možnosti bezplatně se připojit k Wifi síti. Připojit se však můžete jen na některých místech – Wifi je dostupná zejména v okolí novozélandských měst, jako Auckland, Wellington, Rotorua či Dunedin. Přístup k internetu budete mít i na mezinárodních letištích, některých regionálních letištích, v hotelech, ve veřejných knihovnách a v kavárnách + restauracích, když si dáte jídlo anebo pití.
  • Koupíte novozélandskou SIM kartu nebo e-SIM: předplacené SIM karty koupíte od těchto novozélandských mobilních operátorů – Spark, One NZ (dříve Vodafone New Zealand), 2degrees, Skinny Mobile a Warehouse Mobile. Zakoupit si můžete SIM karty buďto v oficiálních prodejnách těchto operátorů, anebo na mezinárodních letištních (ve Wellingtonu, Aucklandu, Queenstownu a Christchurchu), v novinových stáncích, na poštách a v některých obchodech s potravinami. Pořídit si ovšem můžete online už před odletem i tzv. eSIM (pokud ji váš mobil podporuje) – k dostání je od mobilních operátorů Spark, One NZ a 2degrees. Zakoupit ji lze buďto na oficiálních webových stránkách operátorů nebo na Airalo a Holafly.

Doporučení: než začnete používat buďto veřejnou Wifi na Novém Zélandu nebo novozélandskou SIM kartu k surfování na internetu, zakupte si spolehlivou VPN (to je soukromá virtuální síť, která vám zajistí ochranu osobních dat i anonymitu před případnými hackery a umožní krom jiného návštěvu zahraničních webových stránek).

Hora Osudu na Novém Zélandu Smaragdové jezero na Novém Zélandu Ikonický Champagne Pool v termálním parku Wai-O-TapuMystický Milford Sound Národní park Tongariro Příroda Nového Zélandu Novozélandská flora Palačinkové skály na západním pobřeží Mt. Cook - nejvyšší hora Nového Zélandu Termální parky severního ostrova Vyhlídka na Auckland z Eden HillMaorské tradice na Novém ZélanduNávštěva Hobitína, po stopách Pána Prstenů  Pozorování velryb v Kaikoura Pozor na Kiviho Výhledy na Skycity v Aucklandu
zobrazit zájezdy na Nový Zéland
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole