Turistický průvodce Novým Zélandem

Věděli jste, že:

  • Sir Edmund Hillary, první muž, který zdolal vrchol Everestu, pochází z Nového Zélandu.
  • Nový Zéland má více golfových hřišť na jednoho obyvatele než kdekoli jinde na světě.
  • Žádná část Nového Zélandu není více než 128 km od moře.
  • NZ je nejméně zkorumpovaný národ na světě.
  • Nejjasnějším jezerem na světě je Nelsonovo modré jezero na Novém Zélandě s viditelností až 80 metrů hluboko.
Čti více
Základní údaje o zemiCestovní doklady a vízaPraktické informacePočasíRady na cestuStručný slovníkZajímavá místa

Vstupní formality

Občané ČR mohou cestovat na Nový Zéland bez víz na dobu maximálně 3 měsíců pobytu. Při cestě vyžaduje platnost cestovního pasu minimálně 6 měsíců po návratu z cesty a 2 volné stránky. Při vstupu do země požadují předložení zpáteční letenky a doložení dostatečných finančních prostředků pro pobyt v zemi. Obvykle je požadováno 1 000 NZD na osobu a měsíc. Pokud cestujete na Nový Zéland za prací je nutné si vyřídit pracovní víza. Doporučujeme udělat si kopii nejdůležitější strany pasu, tj. strana s osobními údaji a fotografií a uschovat ji na jiném místě než pas.

Každý občan ČR musí mít při cestách do zahraničí vlastní cestovní pas. Dne 26. června 2012 vstoupilo v platnost nařízení Evropské unie, které členským státům ukládá povinnost vydávat cestovní pasy už jen jako individuální cestovní doklady. Proto oddělení dokladů od 26. června 2012 neprovádějí zápisy údajů o dětech do cestovního pasu rodiče. Pokud i občan mladší 5 let cestuje do zahraničí, potřebuje také vlastní cestovní pas.

Upozorňujeme, že každá nezletilá osoba cestující do zahraničí sama nebo pouze s jedním rodičem potřebuje mít od druhého rodiče notářsky ověřené potvrzení o povolení cestovat. Stejně je tento dokument potřebný v případě, pokud má rodič jiné příjmení jako dítě.

Zastupitelské úřady ČR

Consulate of the Czech Republic, Level 1, 110 Customs Street West, P.O.Box 106-740, 1010 Auckland

Telefon +64 9 306 5883

Více informací o velvyslanectví.

zobrazit zájezdy na Nový Zéland
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací
ZÁJEZDY 2021 - 2022 SE SLEVOU AŽ 15 %
Lovte zážitky s CK SEN bez rizika.
Záloha pouze 5 000 Kč/osoba.  Více ZDE ➔