Západ slunce nad Torres del Paine

Bezpečnost a na co si dát pozor v Patagonii

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíSlovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

BEZPEČNOST V PATAGONII

Argentinská i chilská Patagonie patří mezi nejbezpečnější oblasti Jižní Ameriky. Při dodržení základních bezpečnostních kroků a zachování selského rozumu vám v regionu tedy nic nehrozí. Kriminalita je v oblasti velmi nízká ba prakticky nulová – zejména v odlehlé divočině (na vesnicích). Obezřetnější byste však měli být v turisticky exponovaných místech a větších patagonských městech, kde mohou hrozit drobné krádeže.

Důležité bezpečnostní tipy

  • Všechny své cennosti (např. šperky, hodinky a podobně) a stejně tak doklady si raději ponechejte v hotelovém trezoru. Na túru patagonskou přírodou si vezměte pouze nezbytnou hotovost, platební kartu, pakliže ji plánujete někde použít a případně i kopii cestovního pasu a osobního identifikačního dokladu.
  • Zejména ve větších městech Patagonie nenechávejte své osobní věci bez dozoru.
  • Nevydávejte se sami do neznámého prostředí a mimo vyznačené stezky. Ideální je cestování do divočiny s průvodcem.
  • Než se vydáte na túru, zabalte si do batohu vše potřebné, tj. svačinu, dostatek pití, balíček první pomoci, satelitní telefon a další nezbytnosti na dlouhý výlet do divočiny. Také se vhodně oblékněte a obujte do aktuálního počasí.
  • I přesto, že v Patagonii nežijí obzvlášť nebezpečná zvířata, raději od nich udržujte vždy bezpečný odstup.
  • Fyzicky se nepřepínejte a vydávejte se pouze na takové stezky, které jste schopni dle své kondice zvládnout.
  • Pokud máte citlivější zažívání, nejezte jídla, která neprošla varem. Též nepijte vodu z neznámých zdrojů a raději preferujte tu balenou.

Jakým oblastem se raději vyhnout?

V Patagonii neexistují prakticky žádné extra nebezpečné oblasti, kterým byste se měli vyhnout. Opatrní byste však měli být ve volné přírodě a raději dát na rady místních či průvodců, kteří znají místní klimatické podmínky a zvyky zdaleka nejlépe. Krom jiného se můžete spolehnout na to, že Patagonci jsou jedním z nejpřátelštějších národů na světě, tedy vám budou vždy nápomocní.

Západ slunce nad Torres del PaineOhromný ledovec Perito Moreno Národní park Torres del Paine Ledovec Perito Moreno v NP Los Glaciers Lama v Torres del PainePatagonská příroda SEN v PatagoniiSlavné věže Torres del Paine Stáda koní v PatagoniiTrek k ledovci v PatagoniiTučňáci na ostrově Isla MagdalenaUshuaia - nejjižnější město světa SEN v Torres del Paine Plavba kolem Ohňové země Výhledy z paluby lodiV patagonských vodách
zobrazit zájezdy do Patagonie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole