Západ slunce nad Torres del Paine

Počasí v Patagonii

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíSlovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

POČASÍ V PATAGONII

Patagonie je region, který doslova dýchá kulturou, historií a tradicemi. Zároveň je to také oblast s rozmanitými klimatickými jevy, neboť obsáhne nejen horská prostředí ale i ta s jezery na úrovni moře. Počítat zde tedy musíte s poměrně dramatickými výkyvy teplot. Obecně lze říct, že Patagonie je sušší a chladnější než zbytek Jižní Ameriky, proto se nezapomeňte adekvátně vybavit vhodným oblečením a obuví, než sem na dovolenou zavítáte.

Nejpříjemnější teploty lze v Patagonii očekávat během hlavní sezóny, tedy mezi říjnem až březnem – v regionu panuje jaro a léto. Právě tehdy je také nejméně deštivo a dostatek denního světla. Nicméně, zdaleka nejlepší období pro návštěvu je léto od prosince do února/případně ještě v březnu. A jaké teploty můžete v těchto letních měsících očekávat? Vždy záleží na destinaci, kterou navštívíte:

  • V Puerto Madryn na poloostrově Valdes naměříte v maximech i příjemných 26 °C a v minimech pak 13 °C.
  • V San Carlos de Bariloche může teploměr ukazovat v maximech krásných 21 °C a v minimech 6 °C.
  • V Puerto Varas pak naměříte v maximech 18 °C a v minimech kolem 10 °C.
  • V El Calafate mohou letní teploty vyšplhat až k 18 °C, zatímco minima zde bývají kolem 7 °C.
  • V nejjižnějším městě světa, v Ushuaie, je o něco chladněji, a tak se zde dočkáte v maximech 13 °C a v minimech 5 °C.
  • V oblíbeném Národním parku Torres del Paine v Chile se pak teploty v maximech vyšplhají standardně na 19 °C a v minimech mohou poklesnout na 7 °C.

Západ slunce nad Torres del PaineOhromný ledovec Perito Moreno Národní park Torres del Paine Ledovec Perito Moreno v NP Los Glaciers Lama v Torres del PainePatagonská příroda SEN v PatagoniiSlavné věže Torres del Paine Stáda koní v PatagoniiTrek k ledovci v PatagoniiTučňáci na ostrově Isla MagdalenaUshuaia - nejjižnější město světa SEN v Torres del Paine Plavba kolem Ohňové země Výhledy z paluby lodiV patagonských vodách
zobrazit zájezdy do Patagonie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole