Západ slunce nad Torres del Paine

Elektrické zásuvky a internet v Patagonii

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíSlovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

ELEKTRICKÉ ZÁSUVKY POUŽÍVANÉ V PATAGONII

Typ elektrických zásuvek používaných v Patagonii se liší podle toho, zda se budete během dovolené pohybovat na argentinském nebo chilském území. Jak v Argentině, tak v i Chile je používaná zásuvka typu C (tzv. eurozástrčka), která je kompatibilní také se zástrčkou E a F. Dále je v Argentině používaná zásuvka typu I (zástrčka má tři ploché kolíky v trojúhelníkovém umístění) a v Chile zásuvka typu L (zástrčka má tři kulaté kolíky umístěné vodorovně).

Elektrické napětí je pak v obou zemích 220 V při frekvenci 50 Hz. Jako cestující z České republiky tedy potřebujete adaptér pouze do zásuvek typu I a L. Měnič napětí není potřeba – elektrické napětí je více méně identické jako v Česku. Sami si také můžete zkontrolovat potřebný typ napájení svého zařízení. Obvykle je uveden na nabíječce, např. ve tvaru INPUT: 100–240 V, 50/60 Hz.

INTERNETOVÉ PŘIPOJENÍ (Wifi) V PATAGONII

Během dovolené v Patagonii budete chtít zcela určitě přístup k internetu, abyste mohli provádět online hovory s blízkými, anebo využívat data k zjišťování různých informací. Obecně máte několik možností:

  • Využijete mezinárodní roaming od svého mobilního operátora: tato varianta bývá nejnákladnější a příliš se nevyplatí. Důsledně se tedy informujete o cenách za data v zahraničí. Pokud roaming nechcete využívat, nezapomeňte si na území Patagonie zapnout na PC nebo mobilu režim „letadlo“.
  • Použijete připojení přes veřejné a bezplatné Wifi sítě: připojit se k internetu přes bezplatnou Wifi můžete zcela určitě ve většině patagonských hotelech. Problémy s připojením však můžete mít v ubytovacích zařízeních, která jsou umístěná v odlehlejších oblastech regionu. Dále bývá Wifi free síť dostupná například na mezinárodních letištích a dále pak v restauracích, barech, kavárnách či nákupních centrech větších měst v Patagonii.
  • Koupíte si argentinskou nebo chilskou SIM kartu/e-SIM: poměrně spolehlivou, levnou a bezpečnou variantou připojení se k internetu, je využití předplacené datové karty, tj. argentinské nebo chilské SIM karty. Tu koupíte na letištích, v oficiálních prodejnách operátorů, v některých večerkách, v kioscích nebo v lékárnách. Mezi spolehlivé operátory v Argentině patří například Personal a Claro, v Chile je to pak zejména Entel nebo taktéž Claro. Další možností je i tzv. eSIM, kterou lze koupit online předem u Airalo, Nomad a Holafly. Váš mobil ji ale musí podporovat.

Doporučení: než začnete v Patagonii používat buďto veřejnou Wifi nebo argentinskou/chilskou SIM kartu k surfování na internetu, zakupte si spolehlivou VPN (to je soukromá virtuální síť, která vám zajistí ochranu osobních dat i anonymitu před případnými hackery a umožní krom jiného návštěvu zahraničních webových stránek).

Západ slunce nad Torres del PaineOhromný ledovec Perito Moreno Národní park Torres del Paine Ledovec Perito Moreno v NP Los Glaciers Lama v Torres del PainePatagonská příroda SEN v PatagoniiSlavné věže Torres del Paine Stáda koní v PatagoniiTrek k ledovci v PatagoniiTučňáci na ostrově Isla MagdalenaUshuaia - nejjižnější město světa SEN v Torres del Paine Plavba kolem Ohňové země Výhledy z paluby lodiV patagonských vodách
zobrazit zájezdy do Patagonie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole