Západ slunce nad Torres del Paine

Potřebné doklady do Patagonie

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíSlovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

DŮLEŽITÉ DOKLADY/ADMINISTRATIVA PŘED ODLETEM A PO PŘÍLETU DO PATAGONIE

Než se vydáte do Patagonie, zajistěte si potřebné doklady. Mezi ty patří zejména platný cestovní pas (i děti musí mít svůj). V tomto ohledu si pohlídejte, aby měl pas několik volných stránek a také platnost aspoň ještě 6 měsíců od data vstupu na argentinské nebo chilské území. Co se pak týká víza, to nemusíte do argentinské ani chilské Patagonie řešit, pakliže do regionu cestujete na dovolenou trvající do 90 dní. Více informací o cestování do Argentiny nebo Chile získáte na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

COVID-19: Co se týká očkování proti COVID-19 nebo povinnosti absolvování antigenního či PCR testu – cestující přilétající z České republiky se již nemusí prokazovat očkovacím certifikátem či negativním testem. Ověřit si aktuální požadavky můžete také na kontaktním úřadě příslušné země, tj. na Velvyslanectví Argentinské republiky v Praze nebo na Velvyslanectví Chilské republiky v Praze.

Doplňující informace

Plánujete vzít do Patagonie děti, které nejsou vaše vlastní, anebo cestujete bez partnera/druhého rodiče? Potom po vás mohou úřady vyžadovat (zejména při delších pobytech) ideálně notářsky ověřené potvrzení o tom, že můžete s nezletilým dítětem cestovat do zahraničí. Formulář pak musí obsahovat platný podpis rodičů nebo opatrovníka. O konkrétních podmínkách při cestování s dětmi do Patagonie se informujte u příslušného úřadu, tj. na Velvyslanectví Argentinské nebo Chilské republiky.

Každá země souhlas s vycestováním nezletilého dítěte nemusí vyžadovat, avšak Ministerstvo zahraničních věcí ČR toto rozhodně doporučuje nejen při cestách po Evropě ale i mimo Evropu.

Doporučení k dokladům

  • Udělejte si kopii nejdůležitější strany pasu, tj. okopírujte stranu s osobními údaji a fotografií a uschovejte dokument na jiném místě než pas. Stejně tak učiňte pro jistotu s ostatními doklady (řidičský průkaz, občanský průkaz, kartička pojištěnce a podobně).
  • Pokud zaznamenáte odcizení či ztrátu cestovního dokladu, ihned tuto skutečnost oznamte na nejbližší policii v Patagonii, jejíž zaměstnanci vám následně předají potvrzení o hlášení. Náhradní cestovní doklady vám pak vystaví na základě domluvy a předložení zprávy o hlášení nejbližší zastupitelský úřad, tj. v Argentině: Velvyslanectví Buenos Aires, Honorární konzulát Presidencia Roque Sáenz Peňa či Honorární konzulát Mendoza a v Chile: Velvyslanectví Santiago de Chile.
  • S sebou do Patagonie si také vezměte pro jistotu dvě pasové fotografie + seznam nejdůležitějších telefonních čísel.

Důležité kontakty na zastupitelské úřady ČR s působností v Argentině a Chile

ADMINISTRATIVA PO PŘÍLETU DO PATAGONIE

Po příletu na jedno z mezinárodních letišť v Argentině nebo Chile budete muset imigračnímu úředníkovi předložit platný cestovní pas. Vízum není nutné, pokud do Patagonie letíte za turistickým účelem a váš pobyt nepřesáhne 90 dní. Překládat pak nemusíte ani negativní test na COVID- 19 nebo očkovací certifikát. Dále mějte na paměti, že můžete být podrobeni důkladné kontrole celníky. Do Argentiny je například zakázáno dovážet produkty živočišného původu a také ovoce či zeleninu. Podobná opatření panují i na území Chile. Deklarovat po příletu do Chile pak musíte i dováženou hotovost vyšší jak 10 tisíc amerických dolarů. Více informací o celních a devizových předpisech v Argentině a Chile získáte na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR nebo na kontaktních cizích úřadech příslušné země.

Západ slunce nad Torres del PaineOhromný ledovec Perito Moreno Národní park Torres del Paine Ledovec Perito Moreno v NP Los Glaciers Lama v Torres del PainePatagonská příroda SEN v PatagoniiSlavné věže Torres del Paine Stáda koní v PatagoniiTrek k ledovci v PatagoniiTučňáci na ostrově Isla MagdalenaUshuaia - nejjižnější město světa SEN v Torres del Paine Plavba kolem Ohňové země Výhledy z paluby lodiV patagonských vodách
zobrazit zájezdy do Patagonie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole