Známý skotský hrad Eilean Donan

Potřebné doklady do Skotska

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíSlovníkCo s sebouOčkováníBezpečnostZajímavá místa

POTŘEBNÉ DOKLADY DO SKOTSKA

Jak uvádí Ministerstvo zahraničí ČR vstupovat na území Spojeného království lze pouze na základě platného cestovního pasu s dobou platnosti po celou délku vašeho pobytu. Mějte na paměti, že Velká Británie již není součástí Evropské unie, a tak není až na striktně stanovené výjimky (Settled Status/Pre-Settled Status) možné cestovat pouze s občanským průkazem.

Občané ČR/EU mohou na území Spojeného království vstupovat bez víz v případě, že se jedná o dočasný pobyt za účelem turistiky nebo návštěvy rodiny nebo známých. Bezvízový pobyt může trvat nejdéle 6 měsíců.

Dobře se ujistěte, kdy dokladům končí platnost! V případě ztráty/odcizení cestovního dokladu je nutné se obrátit na nejbližší zastupitelský úřad ČR, který vám za účelem návratu vystaví náhradní cestovní doklad. Tento doklad slouží však pouze k jednorázové cestě do ČR.

Doporučení k dokladům

  • Udělejte si kopii nejdůležitější strany pasu, tj. okopírujte stranu s osobními údaji a fotografií a uschovejte dokument na jiném místě než pas. Stejně tak učiňte pro jistotu s ostatními doklady (řidičský průkaz, občanský průkaz, kartička pojištěnce a podobně).

  • Pokud zaznamenáte odcizení či ztrátu cestovního pasu , ihned tuto skutečnost oznamte na zdejší policii, která vám následně předá potvrzení o hlášení. Náhradní cestovní doklady vám pak vystaví na základě domluvy nejbližší zastupitelský úřad ČR, tj. Velvyslanectví v Londýněň

  • S sebou do Skotska si také vezměte pro jistotu dvě pasové fotografie + seznam nejdůležitějších telefonních čísel na Velvyslanectví ČR a konzulát.

Při jakýchkoli problémech spadajících do gesce velvyslanectví, kontaktujte ambasádu České republiky, která sídlí na adrese:

26-30 Kensington Palace Gardens, London W8 4QY

Telefon na recepci velvyslanectví: +44 (0) 207 243 7908 (po-čt 8:30-17:15 hod., pá 8:30-16:00 hod.)

Telefon pro sjednání konzulární schůzky: +44 (0) 207 243 7931 (pondělí - pátek 9:00 - 12:00).

Konzulární pohotovost: +44 77 6968 2442 (toto číslo je určeno výhradně pro tísňová volání v době mimo úřední hodiny velvyslanectví).

E-mail: london@embassy.mzv.cz

E-mail pro dotazy a žádosti českých občanů, notifikace konzulárních případů a pro sjednání konzulární schůzky: consulate.london@embassy.mzv.cz

E-mail pro dotazy cizinců k vízům do Česka: visa.london@embassy.mzv.cz

E-mail pro dotazy novinářů: press.london@embassy.mzv.cz

E-mail pro dotazy na business: oeu.london@embassy.mzv.cz

Nejbližší stanice metra: Notting Hill Gate, autobusy č. 27, 28, 52, 70, 94, 148, 328, 390, 452

Známý skotský hrad Eilean DonanPohled na jedno z nejkrásnějších měst Evropy - EdinburghHrad URQUHART ve Skotsku Architekura severní Evropy Katedrála ve městě InvernessSEN ve Skotsku Návštěva středověkého hradu Edinburgh, Skotsko Hrad Eilean DonanTypický skotský krojStarobylý EdinburghSEN na skotském hradu Dunrobin Castle, sídlo nejmocnějšího rodu Skotská plážChlupatá skotská kráva Návštěva palírny whisky
zobrazit zájezdy do Skotska
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole