Známý skotský hrad Eilean Donan

Bezpečnost a na co si dát pozor ve Skotsku

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíSlovníkCo s sebouOčkováníBezpečnostZajímavá místa

BEZPEČNOST VE SKOTSKU

Skotsko je považováno za jedno z nejbezpečnějších míst na světě a kriminalita zde je celkově omezena na drobné krádeže. I k těm však dochází poměrně málo. Počet policejních hlídek je zde poměrně k počtu obyvatel vysoký a Skotsko coby moderní a vyspělá oblast a součást Velké Británie se snaží zajistit maximální bezpečnost pro své obyvatele i návštěvníky. Na rozdíl od mnoha jiných destinací zde rozhodně není problém procházet se venku po setmění, i když je vhodné nechodit sám a v tmavých uličkách. To ostatně platí prakticky všude na světě. Bezproblémové je také využívání taxi služeb. Skotsko je také ideálním cílem pro dovolenou žen, které cestují samy, rovněž pro rodiny s malými dětmi či baťůžkáře. Podvody na turisty jsou zaznamenány v naprosto omezené míře.

Několik dalších bezpečnostních tipů

stejně jako například v České republice, je vhodné nenosit u sebe větší objem peněz či výrazné drahé šperky. Ale to platí prakticky všude na světě.

  • Vyhýbejte se tmavým a opuštěným místům.
  • Než se vydáte na samostatnou pěší túru po skotské Vysočině, nahlaste svůj konkrétní plán cestovní kanceláři či hotelovému personálu. V případě, že byste se ztratili, mohou vás ostatní lépe najít (lepší je v takovém momentu zůstat na stejném místě a nepřemisťovat se). Na cesty si pak nezapomeňte brát mapu, GPS nebo kompas. Mobilní telefony nemusí mít všude dostupný signál.
  • Před výletem do přírody si zjistěte předpověď počasí pro konkrétní den a nechte si poradit od místních obyvatel. Nebezpečná může být na cestách především mlha. Rozhodně mějte vždy vhodnou obuv!
  • Při jízdě automobilem dodržujte místní dopravní předpisy a buďte opatrní, přeci jen jízda vlevo (a volant vpravo) zpočátku dělá problémy většině řidičům.

Ve Skotsku nežijí žádní jedovatí živočichové, kromě plaché zmije, která vždy raději volí únik, než boj, tj. i v tomto směru je zde zcela bezpečno. Stejně tak se nemusíte obávat konzumace zdejšího „street food“ či mít strach pít kohoutkovou vodu.

Známý skotský hrad Eilean DonanPohled na jedno z nejkrásnějších měst Evropy - EdinburghHrad URQUHART ve Skotsku Architekura severní Evropy Katedrála ve městě InvernessSEN ve Skotsku Návštěva středověkého hradu Edinburgh, Skotsko Hrad Eilean DonanTypický skotský krojStarobylý EdinburghSEN na skotském hradu Dunrobin Castle, sídlo nejmocnějšího rodu Skotská plážChlupatá skotská kráva Návštěva palírny whisky
zobrazit zájezdy do Skotska
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole