Známý skotský hrad Eilean Donan

Počasí ve Skotsku

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíSlovníkCo s sebouOčkováníBezpečnostZajímavá místa

POČASÍ VE SKOTSKU

Skotsko zabírá severní část britského souostroví, a tak zdejší teploty bývají chladnější než ve zbytku země. Skotsko má „mírné“ podnebí, tj, střídá se zde s jasným rozdílem čtvero ročních období.

Počasí však zde může být velmi nepředvídatelné. Ve Skotsku může být deštivo, slunečno, větrno, zima a horko, to vše v jeden den, ba dokonce hodinu! Jarní teploty se nejpravděpodobněji budou pohybovat od přibližně 7 °C do 13 °C.

Červen, červenec a srpen jsou obvykle nejteplejšími měsíci ve Skotsku s průměrnými maximálními teplotami v rozmezí od přibližně 15 °C do 20 °C. V této době si zde návštěvníci užijí také díky zeměpisné šířce Skotska dlouhé dny, což je ještě markantnější na Shetlandech.

Na podzim pravděpodobně zažijete ve Skotsku teploty v rozmezí od 8 °C do 14 °C. Prosinec, leden a únor jsou obecně nejchladnějšími měsíci ve Skotsku, s průměrnou maximální teplotou obvykle kolem 5°C. Průměrný počet dní, kdy sněží ve Skotsku, se pak pohybuje od 15 do 20 dnů. Vrcholy Vysočiny však zažívají sníh o něco déle.

Známý skotský hrad Eilean DonanPohled na jedno z nejkrásnějších měst Evropy - EdinburghHrad URQUHART ve Skotsku Architekura severní Evropy Katedrála ve městě InvernessSEN ve Skotsku Návštěva středověkého hradu Edinburgh, Skotsko Hrad Eilean DonanTypický skotský krojStarobylý EdinburghSEN na skotském hradu Dunrobin Castle, sídlo nejmocnějšího rodu Skotská plážChlupatá skotská kráva Návštěva palírny whisky
zobrazit zájezdy do Skotska
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole