Taipei, hlavní město Taiwanu

Bezpečnost a na co si dát pozor na Taiwane

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíSlovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

BEZPEČNOST NA TAIWANU

Taiwan je velmi bezpečná země s nízkou kriminalitou (zahrnující případně jen drobné kapesní krádeže) a ojedinělými násilnými činy. Dovolenou si tedy můžete v zemi užít bez jakýchkoliv obav – za předpokladu, že dodržíte základní bezpečnostní opatření vhodná pro každého cestovatele.

Důležité bezpečnostní tipy

  • Své cennosti nikdy nenechávejte bez dozoru.
  • Šperky a důležité dokumenty raději ponechejte v hotelovém trezoru – s sebou na výlety si vezměte pouze kopie těchto dokumentů.
  • Bankomaty používejte pouze v dobře osvětlených oblastech nebo uvnitř banky.
  • Při zadávání PIN k debetní či kreditní kartě vždy zakryjte tlačítka druhou rukou.
  • Po výběru z bankomatu zkontrolujte provedenou transakci a všímejte si těch podezřelých – ty ihned nahlaste své bance.
  • Na místních silnicích buďte nanejvýš opatrní a obezřetní, pokud se chystáte na Taiwanu řídit automobil či jiný dopravní prostředek.
  • Sledujte pravidelně místní zpravodajství týkající se klimatické situace – můžete tak včas reagovat na nenadálé přírodní jevy. Vhodné jsou i rady místních.
  • Dbejte pokynů místních orgánů, ať se jedná o bezpečnostní cedule nebo výstrahy.
  • K jídlu si vybírejte pouze osvědčená místa (můžete dát na recenze podniku, dotazy místních nebo množství zákazníků) – to platí hlavně u pouličního stravování. Pokrmy by měly být dostatečně tepelně zpracované.

Více bezpečnostních tipů si můžete přečíst i na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Jakým oblastem se raději vyhnout?

Jelikož je Taiwan velice bezpečnou zemí pro turisty, neexistují zde žádná extrémně nebezpečná nebo zapovězená místa pro vstup. Důsledně se ale doporučuje zvýšená obezřetnost ve velkých tchajwanských městech, u vyhledávaných turistických atrakcí nebo ve volné (divoké) přírodě. Při používání zdravého selského rozumu a dodržování všech lokálních výstrah a opatření se kvalitně ochráníte před potížemi.

Taipei, hlavní město TaiwanuChrám WenwuKamenné formace Nanya Rocks na TaiwanuStarobylý chrám v TaipeiNárodní koncertní hala, Národní divadloTaiwanské slavnostiPohled na Taipei z mrakodrapu 101Čtvť Ximending v TaipeiPobřeží TaiwanuZlatý vodopád v JiufenNáměstí SvobodyV ulicích TaipeiLampiony štestíPamátník Chiang Kai-ShekaPouliční stánek s jídlemTaiwanské Dim Sum
zobrazit zájezdy na Taiwan
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole