Taipei, hlavní město Taiwanu

Počasí na Taiwane

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíSlovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

POČASÍ NA TAIWANU

Na Taiwanu panuje vlhké subtropické klima s velmi mírnými zimami od prosince do února a dusnými i deštivými léty od června do září. Jinak lze ale říct, že Taiwan má krásné a teplé klima po celý rok. Průměrná roční teplota dosahuje na ostrově 22 °C a ta nejnižší pak 12 až 17 °C.

Roční období

Počínaje zimou (v lednu) šplhá teplota k příjemným 23 °C a lidé se mohou těšit z převážně jasné oblohy. Avšak na severu Taiwanu může být v tento čas oblačnější nebe a chladnější klima – teploty se zde dostanou k „pouhým“ 19 °C. V noci rtuť teploměru zřídka kdy klesá pod bod mrazu. S počátkem jara, tj. v dubnu a květnu teplota na Taiwanu stoupá a odpoledne se mohou objevit bouřky. Monzun dorazí nad celé tchajwanské území zpravidla od 10. května do 20. května a přináší s sebou vydatné srážky.

Léto je pak horké, vlhké, deštivé – během července a srpna v zemi naměříte klidně i mírně přes 30 °C! Letní období na Taiwanu bývá též ve znamení častých tajfunů či tropických cyklónů. S podzimním počasím (od října do prosince) ovšem přichází úleva v podobě snesitelnějších teplot i vlhkosti vzduchu a také srážek značně ubývá. Proto je právě podzim nejideálnějším ročním obdobím pro vycestování na Taiwan.

Taipei, hlavní město TaiwanuChrám WenwuKamenné formace Nanya Rocks na TaiwanuStarobylý chrám v TaipeiNárodní koncertní hala, Národní divadloTaiwanské slavnostiPohled na Taipei z mrakodrapu 101Čtvť Ximending v TaipeiPobřeží TaiwanuZlatý vodopád v JiufenNáměstí SvobodyV ulicích TaipeiLampiony štestíPamátník Chiang Kai-ShekaPouliční stánek s jídlemTaiwanské Dim Sum
zobrazit zájezdy na Taiwan
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole