Taipei, hlavní město Taiwanu

Elektrické zásuvky a internet na Taivane

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíSlovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

ELEKTRICKÉ ZÁSUVKY POUŽÍVANÉ NA TAIWANU

Na Taiwanu se používají dva typy elektrických zásuvek, tedy typ A a B. Zástrčka typu A má dva ploché paralelní kolíky a zástrčka typu B má dva ploché paralelní kolíky a jeden zemnící kolík. Elektrické napětí je pak na ostrově 110 V při frekvenci 60 Hz. Jako cestující z České republiky tedy potřebujete adaptér do obou typů zásuvek a také měnič napětí. Sami si také můžete zkontrolovat potřebný typ napájení svého zařízení. Obvykle je uveden na nabíječce, např. ve tvaru INPUT: 100–240 V, 50/60 Hz.

INTERNETOVÉ PŘIPOJENÍ (Wifi) NA TAIWANU

Během dovolené na Taiwanu budete chtít zcela určitě přístup k internetu, abyste mohli provádět online hovory s blízkými, anebo využívat data k zjišťování různých informací. Obecně máte několik možností:

  • Využijete mezinárodní roaming od svého mobilního operátora: tato varianta bývá nejnákladnější a příliš se nevyplatí. Důsledně se tedy informujete o cenách za data v zahraničí.
  • Použijete připojení přes veřejné a bezplatné Wifi sítě: Taiwan je skvěle vybavený bezplatnou Wifi sítí – k dispozici je na většině veřejných míst i ve veřejné dopravě. Nejvíce je využívána v kavárnách, na letištích nebo v hotelech. Bezplatný hotspot na Taiwanu si tedy snadno vyhledáte na různých internetových stránkách s Wifi mapami nebo prostřednictvím jednoduchého vyhledávání Wifi ve smartphonu.
  • Koupíte si tchajwanskou SIM kartu nebo e-SIM: na Taiwanu je možné pořídit SIM kartu u pěti operátorů, tj. Chunghwa Telecom, Taiwan Mobile, Far EastTone, T Star Taiwan nebo Ibon Mobile. Karty prodávají v kioscích na letištích, v oficiálních prodejnách mobilních operátorů nebo v některých večerkách a obchodech. Nejrychlejší přenos dat a nejlepší pokrytí mají operátoři Chunghwa Telecom a Far EastTone. A pokud váš telefon podporuje e-SIM, můžete si ji pořídit online z domova například u Airalo, Nomad nebo Holafly.

Doporučení: než začnete na Taiwanu používat buďto veřejnou Wifi nebo tchajwanskou SIM kartu k surfování na internetu, zakupte si spolehlivou VPN (to je soukromá virtuální síť, která vám zajistí ochranu osobních dat i anonymitu před případnými hackery a umožní krom jiného návštěvu zahraničních webových stránek).

Taipei, hlavní město TaiwanuChrám WenwuKamenné formace Nanya Rocks na TaiwanuStarobylý chrám v TaipeiNárodní koncertní hala, Národní divadloTaiwanské slavnostiPohled na Taipei z mrakodrapu 101Čtvť Ximending v TaipeiPobřeží TaiwanuZlatý vodopád v JiufenNáměstí SvobodyV ulicích TaipeiLampiony štestíPamátník Chiang Kai-ShekaPouliční stánek s jídlemTaiwanské Dim Sum
zobrazit zájezdy na Taiwan
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole