Taipei, hlavní město Taiwanu

Potřebné doklady na Taiwan

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíSlovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

DŮLEŽITÉ DOKLADY/ADMINISTRATIVA PŘED ODLETEM A PO PŘÍLETU NA TAIWAN

Než se vydáte na Taiwan, zajistěte si potřebné doklady. Mezi ty patří zejména platný cestovní pas (i děti musí mít svůj). V tomto ohledu si pohlídejte, aby měl pas několik volných stránek a také platnost aspoň ještě 6 měsíců od data vstupu na tchajwanské území. Co se pak týká víza, to nemusíte na Taiwan řešit, pakliže do regionu cestujete na dovolenou trvající do 90 dní. Více informací o cestování na asijský ostrov získáte na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

COVID-19: Co se týká očkování proti COVID-19 nebo povinnosti absolvování antigenního či PCR testu – cestující přilétající z České republiky se již nemusí prokazovat očkovacím certifikátem či negativním testem. Ověřit si aktuální požadavky můžete také na kontaktním úřadě příslušné země, tj. v Tchaj-pejské hospodářské a kulturní kanceláři v Praze.

Doplňující informace

Plánujete vzít na Taiwan děti, které nejsou vaše vlastní, anebo cestujete bez partnera/druhého rodiče? Potom po vás mohou úřady vyžadovat (zejména při delších pobytech) ideálně notářsky ověřené potvrzení o tom, že můžete s nezletilým dítětem cestovat do zahraničí. Formulář pak musí obsahovat platný podpis rodičů nebo opatrovníka. O konkrétních podmínkách při cestování s dětmi na Taiwan se informujte u příslušného úřadu, tj. v Tchaj-pejské hospodářské a kulturní kanceláři v Praze.

Každá země souhlas s vycestováním nezletilého dítěte nemusí vyžadovat, avšak Ministerstvo zahraničních věcí ČR toto rozhodně doporučuje nejen při cestách po Evropě ale i mimo Evropu.

Doporučení k dokladům

  • Udělejte si kopii nejdůležitější strany pasu, tj. okopírujte stranu s osobními údaji a fotografií a uschovejte dokument na jiném místě než pas. Stejně tak učiňte pro jistotu s ostatními doklady (řidičský průkaz, občanský průkaz, kartička pojištěnce a podobně).
  • Pokud zaznamenáte odcizení či ztrátu cestovního dokladu, ihned tuto skutečnost oznamte na nejbližší tchajwanské policii, jejíž zaměstnanci vám následně předají potvrzení o hlášení. Náhradní cestovní doklady vám pak vystaví na základě domluvy a předložení zprávy o hlášení nejbližší zastupitelský úřad ČR, tj. Česká ekonomická a kulturní kancelář v Tchaj-peji.
  • S sebou na Taiwan si také vezměte pro jistotu dvě pasové fotografie + seznam nejdůležitějších telefonních čísel.

Důležité kontakty na zastupitelský úřad ČR s působností na Taiwanu

Telefonní kontakt na Českou ekonomickou a kulturní kancelář v Tchaj-peji: +886-2-27225100, 27221342, 27221435, nouzová linka +886-911625005

ADMINISTRATIVA PO PŘÍLETU NA TAIWAN

Po příletu na jedno z mezinárodních letišť na Taiwanu budete muset imigračnímu úředníkovi předložit platný cestovní pas. Vízum není nutné, pokud na Taiwan letíte za turistickým účelem a váš pobyt nepřesáhne 90 dní. Předkládat pak nemusíte ani negativní test na COVID- 19 nebo očkovací certifikát. Dále mějte na paměti, že můžete být podrobeni důkladné kontrole celníky. Na Taiwan je například zakázáno dovážet produkty živočišného původu a také ovoce či zeleninu. Deklarovat po příletu na tchajwanské území pak musíte i dováženou hotovost vyšší jak 10 tisíc amerických dolarů. Více informací o celních a devizových předpisech na Taiwanu získáte na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR nebo na kontaktním cizím úřadě příslušné země.

Taipei, hlavní město TaiwanuChrám WenwuKamenné formace Nanya Rocks na TaiwanuStarobylý chrám v TaipeiNárodní koncertní hala, Národní divadloTaiwanské slavnostiPohled na Taipei z mrakodrapu 101Čtvť Ximending v TaipeiPobřeží TaiwanuZlatý vodopád v JiufenNáměstí SvobodyV ulicích TaipeiLampiony štestíPamátník Chiang Kai-ShekaPouliční stánek s jídlemTaiwanské Dim Sum
zobrazit zájezdy na Taiwan
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole