Turistický průvodce Austrálií

Věděli jste, že:

  • Melbourne je považován za sportovní hlavní město světa, neboť pro své občany má k dispozici více špičkových sportovišť než kdekoli jinde.
  • Nejstarší fosilie na světě, která je asi 3,4 miliardy let stará, byla nalezena v Austrálii.
  • Austrálie má nejvyšší ceny elektřiny na světě.
  • Evropští osadníci v Austrálii vypili více alkoholu na jednoho obyvatele než kterákoli jiná společnost v historii.
  • Největší nemovitost v Austrálii je větší než Belgie
Čti více
Základní údaje o zemiCestovní doklady a vízaPraktické informacePočasíRady na cestuStručný slovníkZajímavá místa

Vstupní formality

Občané ČR potřebují pro vstup do Austrálie turistická víza na pobyt do 3 měsíců, která lze vyřídit online na https://www.homeaffairs.gov.au/trav/visa-1/651-

Vyrozumění o udělení víza obdržíte na váš email. Doporučujeme udělat si kopii nejdůležitější strany pasu, tj. strana s osobními údaji a fotografií a uschovat ji na jiném místě než pas.

Každý občan ČR musí mít při cestách do zahraničí vlastní cestovní pas. Dne 26. června 2012 vstoupilo v platnost nařízení Evropské unie, které členským státům ukládá povinnost vydávat cestovní pasy už jen jako individuální cestovní doklady. Proto oddělení dokladů od 26. června 2012 neprovádějí zápisy údajů o dětech do cestovního pasu rodiče. Pokud i občan mladší 5 let cestuje do zahraničí, potřebuje také vlastní cestovní pas.

Upozorňujeme, že každá nezletilá osoba cestující do zahraničí sama nebo pouze s jedním rodičem potřebuje mít od druhého rodiče notářsky ověřené potvrzení o povolení cestovat. Stejně je tento dokument potřebný v případě, pokud má rodič jiné příjmení jako dítě.

Zastupitelské úřady ČR

Embassy of the Czech Republic, 8 Culgoa Circuit, O'Malley, Canberra

Telefon +61/2/62901386

Více informací o velvyslanectví.

zobrazit zájezdy do Austrálie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací
ZÁJEZDY 2021 - 2022 SE SLEVOU AŽ 15 %
Lovte zážitky s CK SEN bez rizika.
Záloha pouze 5 000 Kč/osoba.  Více ZDE ➔