Great Ocean Road, 12 Apoštolů

Elektrické zásuvky a internet v Austrálii

ÚvodDoklady a víza Zásuvky a internetPočasíStručný slovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

ELEKTRICKÉ ZÁSUVKY POUŽÍVANÉ V AUSTRÁLII

V Austrálii se používají elektrické zásuvky typu I. Zástrčka typu I má tři ploché kolíky v trojúhelníkovém vzoru. Elektrické napětí je pak v zemi 230 V při frekvenci 50 Hz. Jako cestující z České republiky tedy potřebujete adaptér do zásuvky ale měnič napětí nikoliv – elektrické napětí je identické. Sami si také můžete zkontrolovat potřebný typ napájení svého zařízení. Obvykle je uveden na nabíječce, např. ve tvaru INPUT: 100–240 V, 50/60 Hz.

INTERNETOVÉ PŘIPOJENÍ (Wifi) V AUSTRÁLII

Během dovolené v Austrálii budete chtít zcela určitě přístup k internetu, abyste mohli provádět online hovory s blízkými, anebo využívat data k zjišťování různých informací. Obecně máte několik možností:

  • Využijete mezinárodní roaming od svého mobilního operátora: tato varianta bývá nejnákladnější a příliš se nevyplatí. Důsledně se tedy informujete o cenách za data v zahraničí.
  • Použijete připojení přes veřejné a bezplatné Wifi sítě: Wifi hotspotů je v Austrálii tisíce a jsou zdarma. Najdete je v kavárnách, restauracích, nákupních centrech, některých nemocnicích, v knihovnách nebo v muzeích. Používání bezplatné sítě má však jisté nevýhody – za prvé jde o pomalejší připojení a za druhé o bezpečnost. Některé sítě totiž vyžadují poskytnutí osobních údajů, jako telefonní číslo a e-mailovou adresu. Také se důsledně nedoporučuje platit online platební kartou, pokud veřejnou Wifi používáte – můžete tím ohrozit svůj bankovní účet.
  • Koupíte australskou SIM kartu nebo e-SIM: je to jeden z dobrých způsobů, jak si zajistit bezpečně předplacená data (na několik dní) k surfování na internetu. SIM karty můžete nakoupit osobně buď na australských mezinárodních letištích, ve večerkách nebo v oficiálních prodejnách operátorů Telstra, Optus a Vodafone. A pokud váš telefon podporuje e-SIM, je možné ji zakoupit online ještě před odletem – nabízí Airalo, Nomad nebo Holafly.

Doporučení: než začnete v Austrálii používat buďto veřejnou Wifi nebo australskou SIM kartu k surfování na internetu, zakupte si spolehlivou VPN (to je soukromá virtuální síť, která vám zajistí ochranu osobních dat i anonymitu před případnými hackery a umožní krom jiného návštěvu zahraničních webových stránek).

Great Ocean Road, 12 Apoštolů Opera house v Sydney Korálový útes na Great Barrier Reef v AustráliiNoční panorama Sydney Uluru při západu slunce Klokan na pláži v AustráliiSEN na Uluru Brighton beach v Melbourne Koala je typická pro Austrálii Sydney HarbourSEN v Sydney Cestou na Kata Tjuta Potápění se želvami podél korálové bariéry v Cairns Uluru je ikona rudé Austrálie Opera a Harbour bridge v Sydney Panorama Melbourne Místní Aboriginci Great Ocean Road, Melbourne Skalnaté pobřeží na jihu Austrálie Uluru mění barvy při východu slunce
zobrazit zájezdy do Austrálie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole