Turistický průvodce Austrálií

Věděli jste, že:

  • První zákon o bezpečnostním pásu na světě byl zaveden ve australské Victorii v roce 1970.
  • Klokan má jen jeden centimetr, když se narodí.
  • Na obyvatele utratí Australané více peněz na hazardní hry než kterýkoli jiný národ.
  • Každý rok se v Brisbane konají mistrovství světa švábů.
  • Austrálie má 3.3 krát více ovcí než lidí.
Čti více
Základní údaje o zemiCestovní doklady a vízaPraktické informacePočasíRady na cestuStručný slovníkZajímavá místa

Počasí

Největší část povrchu Austrálie tvoří pouště nebo polosuché oblasti a 40 % rozlohy je pokryto písečnými dunami. Pouze v jihovýchodní a jihozápadní části země je mírné podnebí a úrodná půda. Oblast severní Austrálie má tropické podnebí a je tvořena tropickými pralesy, pouští i pastvinami.

Úhrny srážek jsou značně proměnlivé; v důsledku klimatického jevu El Niño souvisejícího s jižní oscilací někdy v Austrálii nastávají sucha trvající často i několik sezón. Občas nastávají písečné bouře, které dokážou pokrýt pískem celé oblasti nebo dokonce státy a rovněž byla hlášena mohutná tornáda.

Vzhledem k velikosti Austrálie se zde nachází široká škála klimatických podmínek. Většina země přijímá více než 3000 hodin slunečního svitu za rok. Obecně platí, že sever je horký a tropický, zatímco jih má tendenci k subtropickému a mírnému podnebí. Nejvíce srážek je kolem pobřeží. Teploty v některých jižních oblastech mohou v zimě klesnout pod bod mrazu a zasněžené hory na jihovýchodě zažijí metry zimního sněhu. Vzhledem k tomu, že Austrálie je na jižní polokouli, zimní období je od června do srpna, zatímco od prosinci až do února je léto. Zima je suchá sezóna v tropech a léto je mokré. V jižních částech země jsou sezónní teplotní změny větší a většina dešťů se vyskytuje v zimě.

zobrazit zájezdy do Austrálie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací
ZÁJEZDY 2021 - 2022 SE SLEVOU AŽ 15 %
Lovte zážitky s CK SEN bez rizika.
Záloha pouze 5 000 Kč/osoba.  Více ZDE ➔