Great Ocean Road, 12 Apoštolů

Počasí v Austrálii

ÚvodDoklady a víza Zásuvky a internetPočasíStručný slovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

POČASÍ V AUSTRÁLII

Jelikož je Austrálie rozlehlým kontinentem s několika státy, lze předpokládat rozdílná klimatická pásma. Severní část země je tedy známá svým tropickým podnebím, přičemž léta jsou zde horká a vlhká (32 až 35 °C), zimy pak suché a teplé s minimy od 4 °C až klidně po 20 až 26 °C. Jižní část je obecně chladnější s mírnými léty (25 až 30 °C) a deštivějšími zimami (5 až 10 °C). Extrémy lze ovšem zažít ve střední Austrálii – zejména v oblastech buší a pouští, kde občas naměříte i 50 °C (déšť zde nemusí spadnout roky). Nejdeštivější oblastí pak bývá severovýchodní pobřeží (kolem Darwinu) a poměrně drsnou zimu můžete zažít v tasmánských horách a „australských Alpách“ na jihovýchodě Austrálie, kde jsou nejvyšší vrcholy pokryty sněhem po celý rok.

Co se týká ročních období, ta jsou v Austrálii opačná než na severní polokouli – tedy měsíce prosinec a leden jsou na australském území zdaleka nejteplejší, zatímco červenec a srpen nejchladnější.

Počasí v Canberře

Canberra je jedním z nejslunnějších měst v Austrálii – s průměrným slunečním svitem 7,7 hodiny denně. Léto je zde teplé a suché s průměrnými teplotami kolem 27 °C. Přidanou hodnotou je také to, že Canberra má během letního období nižší vlhkost vzduchu v porovnání s ostatními oblastmi Austrálie. Na podzim se pak městská zeleň barví do pestrých odstínů a obyvatelé či návštěvníci se mohou těšit z průměrné teploty kolem 20 °C. Canberrské zimy bývají svěží, chladné a slunečné s průměrnou teplotou okolo 12 °C. V rozkvetlé jarní Canberře pak na teploměru naměříte příjemných 18 °C.

Počasí v Sydney

Sydney má slunečné podnebí s mírnými zimami (v průměru 7 až 17 °C) a teplými léty, kdy se průměrné teploty pohybují mezi 18 až 26 °C.Nejmírnějším obdobím ve městě je podzim, kdy vlhkost vzduchu klesá a na teploměrech místní naměří okolo 14 až 22 °C (podzim je jako dělaný k procházkám podél pobřeží Sydney díky čerstvému a čistému vzduchu). Jarní počasí pak přináší do jednoho s největších australských měst příjemné teploty kolem 11 až 23 °C s nízkou vlhkostí vzduchu.

Počasí v Melbourne

Melbourne je občas popisované jako město s vrtkavým počasím, kde lze zažít všechna čtyři roční období v jednom dni. Přesto má v každém úseku roku co nabídnout. Léta zde bývají suchá s občasnými horky, kdy naměříte přes 30 °C. Jinak se ale teploty pohybují od 14 do 25 °C. Podzimní dny jsou vedeny ve znamení ranních mlh a chladnějšího klima, přičemž na teploměru naměříte kolem 11 až 20 °C. Zimy jsou v Melbourne spíše chladnější se zataženou oblohou. Sníh padá obvykle jen v oblasti High Country, noční mrazíky jsou ale četné i v nížinách a průměrné teploty se pohybují mezi 6 až 14 °C. Jaro je v tomto australském městě zdaleka nejproměnlivější – teploty míří obvykle k 9 až 20 °C. V jednom dni se může počasí měnit z klidného a slunečného na chladné a větrné. Deštník je zde v jarních měsících také žádoucí.

Great Ocean Road, 12 Apoštolů Opera house v Sydney Korálový útes na Great Barrier Reef v AustráliiNoční panorama Sydney Uluru při západu slunce Klokan na pláži v AustráliiSEN na Uluru Brighton beach v Melbourne Koala je typická pro Austrálii Sydney HarbourSEN v Sydney Cestou na Kata Tjuta Potápění se želvami podél korálové bariéry v Cairns Uluru je ikona rudé Austrálie Opera a Harbour bridge v Sydney Panorama Melbourne Místní Aboriginci Great Ocean Road, Melbourne Skalnaté pobřeží na jihu Austrálie Uluru mění barvy při východu slunce
zobrazit zájezdy do Austrálie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole