Taj Mahal v Indii

Potřebné doklady do Indie

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíSlovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

POTŘEBNÉ DOKLADY DO INDIE

Ke vstupu na území Indie je nutné mít cestovní pas ČR (platnost alespoň 6 měsíců ode dne vstupu do země), platné indické vízum a vyplněnou příjezdovou kartu. Indické vízum může být buď v elektronické formě vytištěného emailu nebo ve formě vízového štítku vylepeného v pase Velvyslanectvím Indie v Praze nebo jiným zastupitelským úřadem Indie. Vízum musí být vydáno ještě před odjezdem do země, nelze jej řešit až na letišti/na hranících apod. Informace o vízech najdete na stránkách indické ambasády.

Příjezdová karta je k dispozici v příletové hale každého mezinárodního letiště v Indii, nicméně cestující ji většinou obdrží ještě v letadle před přistáním. Jak uvádí Ministerstvo zahraničí ČR, resp. Velvyslanectví v Dillí, do karty se vyplňují také státy navštívené v posledních 6 dnech. Cestující starší 6 měsíců, kteří v 6 dnech před vstupem na území Indie navštívili nebo jen tranzitovali přes některý stát uvedený na webové stránce http://zip.er.cz/zlutazimnice, musí předložit také platné potvrzení o očkování proti žluté zimnici starší více než 10 dnů. Turistům, kteří nepředloží toto potvrzení (mezinárodní očkovací průkaz), hrozí bez výjimky až šestidenní karanténa.

DOPORUČENÍ K DOKLADŮM

  • Udělejte si kopii nejdůležitější strany pasu, tj. okopírujte stranu s osobními údaji a fotografií a uschovejte dokument na jiném místě než samotný pas. Stejně tak učiňte pro jistotu s ostatními doklady (řidičský průkaz, občanský průkaz, kartička pojištěnce a podobně).
  • Pokud zaznamenáte odcizení či ztrátu cestovního pasu, ihned tuto skutečnost oznamte na zdejší policii, kde vám bude vystaveno potvrzení o hlášení. Náhradní cestovní doklady vám pak vystaví na základě domluvy nejbližší zastupitelský úřad ČR, tj. velvyslanectví v Dillí.
  • S sebou do Indie si také vezměte pro jistotu dvě pasové fotografie + seznam nejdůležitějších telefonních čísel na velvyslanectví ČR.

Při jakýchkoli problémech spadajících do gesce velvyslanectví, kontaktujte ambasádu České republiky, která sídlí na adrese:

Velvyslanectví České republiky

50-M, Niti Marg

Chanakyapuri

110 021 New Delhi

INDIE

POZOR: Pokud budete v Indii řídit motorová vozidla, je nutné mít s sebou mezinárodní řidičský průkaz dle Ženevské úmluvy (platí 1 rok) vydaný v České republice a samozřejmě národní řidičský průkaz!

Taj Mahal v IndiiZlatý chrám Amritsar Ladakh, malý Tibet Masjad Jamid - největší mešita v Dillí Jaipur, hlavní město Rajastanu Tradiční loďky Šrinagaru - šikaryPlavba lodí po řece Ganga ve Varanasi v Indii Koloniální hotel Taj v BombajiArchitektonické kvosty Jižní Indie Buddhistická jeskyně Ajanta Barevný Rajastan Prohlídka starého Dillí na cyklorikšách Ranní očista těla i duše, Varanasi Indie je zemí exotických lidíMniši v LadakhuKoření na indickém trhu
zobrazit zájezdy do Indie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole