Turistický průvodce Indií

Věděli jste, že:

  • Indie má více lidí, kteří používají internet než celá populace USA.
  • V Indii se každoročně narodí téměř 27 milionů dětí. Pro srovnání žije v Austrálii jen 23 milionů lidí.
  • Jen asi 1 ze 100 sňatků v Indii končí rozvodem, což je jedna z nejnižších hodnot na světě.
  • Indie má 122 hlavních jazyků a 1599 dalších jazyků.
  • Indie má největší počet uživatelů Facebooku na světě.
Čti více
Základní údaje o zemiCestovní doklady a vízaPraktické informacePočasíRady na cestuStručný slovníkZajímavá místa

Vstupní formality

pro vstup do Indie je vyžadován pas platný minimálně 6 měsíců po návratu a turistická víza, která si vyřizují na indické ambasádě v Praze. K vyřízení potřebujete doložit vízový formulář, kopii pasu, fotografii formátu 5 x 5 cm na bílém pozadí a kopii letenky. Pro jedno vstupové turistické vízum při leteckém spojení na dobu do 30 dnů nebo obchodní cestu do Indie je možné požádat o elektronické turistické vízum, které cestující obdrží elektronicky emailem. Žádost o elektronické turistické vízum se vyplňuje v angličtině. Doporučujeme udělat si kopii nejdůležitější strany pasu, tj. strana s osobními údaji a fotografií a uschovat ji na jiném místě než pas.

Každý občan ČR musí mít při cestách do zahraničí vlastní cestovní pas. Dne 26. června 2012 vstoupilo v platnost nařízení Evropské unie, které členským státům ukládá povinnost vydávat cestovní pasy už jen jako individuální cestovní doklady. Proto oddělení dokladů od 26. června 2012 neprovádějí zápisy údajů o dětech do cestovního pasu rodiče. Pokud i občan mladší 5 let cestuje do zahraničí, potřebuje také vlastní cestovní pas.

Upozorňujeme, že každá nezletilá osoba cestující do zahraničí sama nebo pouze s jedním rodičem potřebuje mít od druhého rodiče notářsky ověřené potvrzení o povolení cestovat. Stejně je tento dokument potřebný v případě, pokud má rodič jiné příjmení jako dítě.

Zastupitelské úřady ČR

Embassy of the Czech Republic, 50-M, Niti Marg, Chanakyapuri, 110 021 New Delhi

Telefon +91/11 2415 5200

Více informací o velvyslanectví ZDE.

zobrazit zájezdy do Indie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací