Turistický průvodce Indií

Věděli jste, že:

  • Indie má více obyvatel než celá západní polokoule země.
  • Hinduistický festival Kumbh Mela je největší shromáždění lidí na světě; tak velký, že je dokonce viditelný z vesmíru, kde se více než 120 milionů lidí shromažďuje, aby se koupali ve svaté řece a umylo své hříchy a dostalo se o krok blíž ke spáse.
  • Indická letecká společnost "Go Air" najímá pouze letušky, protože jsou lehčí, a proto ušetří až 500 000 USD ročně na palivu.
  • Indie má největší počet uživatelů Facebooku na světě.
  • Pouze 2 % lidí v Indii se definuje jako ateisté.
Čti více
Základní údaje o zemiCestovní doklady a vízaPraktické informacePočasíRady na cestuStručný slovníkZajímavá místa

Počasí

Klima v Indii se liší od tropického monzunového klimatu na jihu až po mírné klima na severu. Pokud uvažujete o návštěvě Dillí, pak je nejlepší navštívit v říjnu, listopadu, únoru a březnu. To je, když jsou noci chladné a dny jsou plné malého slunečního svitu. Květen, červen a červenec jsou velmi horké s teplotami nad 45 stupňů. Je to suché teplo a někdy je doprovázeno prašnými pouštními větry. Většina deště klesá mezi červencem a zářím, ale nejsou tropickými dešti, které zažijete v indických pobřežních městech. V Himálaji panuje podnebí vysokohorské.

Počasí v Bombaji, IndiePočasí v Dillí, IndiePočasí v Kalkatě, Indie

zobrazit zájezdy do Indie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací
ZÁJEZDY 2021 - 2022 SE SLEVOU AŽ 15 %
Lovte zážitky s CK SEN bez rizika.
Záloha pouze 5 000 Kč/osoba.  Více ZDE ➔