Taj Mahal v Indii

Elektrické zásuvky a internet Indii

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíSlovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

ELEKTRICKÉ ZÁSUVKY V INDII

V Indii existují tři typy zástrček, typy C, D a M. Zástrčka typu C je zástrčka, která má dva kulaté kolíky, zástrčka typu D je zástrčka, která má tři kulaté kolíky v trojúhelníkovém vzoru a zástrčka typu M je zástrčka, která má také tři kulaté čepy, tzv. starý britský standard. Indie pracuje s napájecím napětím 230 V a 50 Hz. Turisté by měli mít s sebou adaptér.

Zástrčka a zásuvka typu D

zástrčka typu C s kulatým krytem

INTERNET V INDII

Pro připojení na internet používejte pro svůj mobilní telefon výlučně wi – fi síť. Bez ní je připojení v Indii velice drahé, stejně tak obyčejné volání (a to i příchozí hovory). Proto je asi nejlepším resp. nejlevnějším kontaktem s domovem komunikace online např. přes email či aplikace jako Messenger či Whatsapp, které navíc nabízí i videohovor. Před odletem do Indie je na letišti také vhodné vypnout na mobilu data, abyste se po příletu do indické sítě nepřipojili omylem a nečekala vás po dovolené vysoká faktura. Nicméně počítejte s tím, že na odlehlých místech nemusí být signál často k dispozici. Pokud byste z nějakého důvodu potřebovali počítač, je možné zajít do internetové kavárny prakticky v každém větším městě či požádat o přístup v hotelu. Jinak je běžné, že na turisticky atraktivních místech, v hotelích, na letišti, v nákupních centrech, muzeích či v různých veřejných institucích bývá k dispozici wi – fi.

Pokud byte se však nechtěli spoléhat na wi – fi, můžete ještě před odletem zakoupit online tzv. e-sim kartu, což je digitální SIM, která umožňuje aktivovat si u operátora mobilní datový tarif bez nutnosti používat fyzickou SIM kartu. Jedním z poskytovatelů je například Airalo, Airtel, Ubigi či Holafly.

Pro představu uvádíme pár lokalit, kde najdete v Indii wi – fi zdarma.

Taj Mahal v IndiiZlatý chrám Amritsar Ladakh, malý Tibet Masjad Jamid - největší mešita v Dillí Jaipur, hlavní město Rajastanu Tradiční loďky Šrinagaru - šikaryPlavba lodí po řece Ganga ve Varanasi v Indii Koloniální hotel Taj v BombajiArchitektonické kvosty Jižní Indie Buddhistická jeskyně Ajanta Barevný Rajastan Prohlídka starého Dillí na cyklorikšách Ranní očista těla i duše, Varanasi Indie je zemí exotických lidíMniši v LadakhuKoření na indickém trhu
zobrazit zájezdy do Indie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole