Borobodur - největší buddhistický chrám na světě

Bezpečnost a na co si dát pozor v Indonésii

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíStručný slovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

BEZPEČNOST V INDONÉSII

Indonésie je jednou z nejoblíbenějších destinací v jihovýchodní Asii (každý rok ji navštíví více než 18 milionů lidí) a z bezpečnostního hlediska ji lze nazvat jako většinou bezpečnou zemi. Existují však situace, kdy byste se měli mít na pozoru. Pouliční kriminalita je totiž v zemi poměrně běžná, a to zejména v turisticky exponovaných oblastech. Krom jiného je Indonésie náchylná k přírodním katastrofám a v minulosti postihly některé oblasti teroristické incidenty. Děsit se ovšem nemusíte. Svou dovolenou si s klidem užijete, když budete dodržovat několik logických bezpečnostních opatření.

Důležité bezpečnostní tipy

 • Nikdy nenechávejte své cennosti bez dozoru a neukládejte je ani do míst, odkud se dají snadno odcizit, např. do zadní kapsy u kalhot.
 • Na výlety si raději berte pevně upnutý batoh přezkami nežli kabelky/tašky přes rameno – ty vám mohou zloději jednoduše vytrhnout a odcizit. Když už však kabelu máte, noste ji na opačnou stranu od silnice a pohybujte se dál od obrubníku (výjimkou nejsou zloději na motocyklech).
 • Využívejte pouze autorizované taxi služby v Indonésii, jako například Bluebird a Silverbird – vozy musí mít nainstalované taxametry. Jedině tak předejdete podvodům.
 • Buďte opatrní v davech, a to zejména při oslavách náboženských svátků. Ty bývají běžnými teroristickými cíli. Také sledujte místní televizní zprávy, ze kterých se dozvíte více o novinkách v Indonésii a aktualitách.
 • Nepodceňte očkování před cestou do Indonésie – běžná je v celé zemi zejména malárie. Proto se zásobte také repelentem a případně léky proti nemoci.
 • Dejte si pozor na otravy alkoholem! Nikdy nepijte alkohol (hlavně arak), jehož původ neznáte. Raději upřednostněte konzumaci alkoholických nápojů v restauracích a barech, oproti místům mezi domorodci.
 • Mějte také na paměti, že v novém indonéském trestním zákoníku je uveden i zákaz mimomanželského sexu – místní vláda se sice zavázala nepraktikovat tento zákon vůči cizincům, je však dobré toto pro jistotu vědět.
 • Vyhněte se protestům či studentským a politickým shromážděním. Mohou se stát totiž násilnými.
 • Nechoďte do neosvětlených a zapadlých oblastí Indonésie.
 • Ke směně peněz využívejte pouze licencované směnárny v zemi. Ty poznáte podle nápisu „Authorized Money Changer“ a většinou také dle přítomnosti loga a certifikátu Bank of Indonesia. Na logu by měl být patrný QR kód, po jehož načtení se zobrazí informace o společnosti a licence.
 • A v neposlední řadě nenechávejte své nápoje v barech bez dozoru, abyste nebyli omámeni a okradeni.

Další praktické bezpečnostní rady naleznete také na oficiálních webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Jakým oblastem se raději vyhnout?

Některé regiony v Indonésii jsou náchylnější k trestné činnosti a terorismu – vyskytuje se v nich totiž sociální napětí a občanské nepokoje. Mezi takové patří například: Papua, Sulawesi a Maluku. Těmto oblastem se ideálně vyhněte, abyste předešli bezpečnostním problémům.

Borobodur - největší buddhistický chrám na světě Sopka Bromo na ostrově Jáva Rýzová pole na Bali Hinduistický chrám PrambananChrám Tanah Lot na Bali Buddhistický komplex BorobodurSEN v Indonésii Chrám Pura Besakih na BaliOrangutani v Bukit Lawang na Sumatře Varan komodský, ostrov Komodo Bukittingi na ostrově Sumatra Aktivní sopka Bromo, Indonésie Raflézie, největší květina na světě SEN průvodce v IndonésiiVšudypřítomné opice na Bali Tradiční balijský tanec kecak
zobrazit zájezdy do Indonésie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole