Borobodur - největší buddhistický chrám na světě

Zásuvky a internet v Indonésii

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíStručný slovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

ELEKTRICKÉ ZÁSUVKY POUŽÍVANÉ V INDONÉSII

V Indonésii se používají dva typy zásuvek, tj. C a F. Zástrčka typu C má dva kulaté kolíky a zástrčka typu F má dva kulaté kolíky se dvěma zemnícími svorkami na straně. Elektrické napětí je pak v zemi 230 V při frekvenci 50 Hz. Jako cestující z České republiky tedy nepotřebujete adaptér do zásuvky ani měnič napětí – zásuvky i elektrické napětí jsou identické s Indonésií. Sami si také můžete zkontrolovat potřebný typ napájení svého zařízení. Obvykle je uveden na nabíječce, např. ve tvaru INPUT: 100–240 V, 50/60 Hz.

CEE 7/16 zástrčka (eurozástrčka) a starý typ zásuvky C

INTERNETOVÉ PŘIPOJENÍ (Wifi) V INDONÉSII

Během dovolené v Indonésii budete chtít zcela určitě přístup k internetu, abyste mohli provádět online hovory s blízkými, anebo využívat data k zjišťování různých informací. Obecně máte několik možností:

  • Využijete mezinárodní roaming od svého mobilního operátora: tato varianta bývá nejnákladnější a příliš se nevyplatí. Důsledně se tedy informujete o cenách za data v zahraničí.
  • Použijete připojení přes veřejné a bezplatné Wifi sítě: Indonésie nabízí svým návštěvníkům také možnosti bezplatně se připojit k Wifi síti – ta je dostupná ve většině velkých měst/ve veřejných prostorách, jako jsou například náměstí, obchodní centra, bary, restaurace, hotely či stanice metra. Nedoporučuje se ovšem dlouhodobé používání Wifi kvůli bezpečnosti (raději nikdy nezadávejte při jejím používání osobní údaje, jako třeba číslo platební karty a podobně).
  • Koupíte si indonéskou SIM kartu nebo e-SIM: SIM karty koupíte v Indonésii od společností Telkomsel, XL Axiata a Smartfren. Každá z nich nabízí různé datové balíčky, díky kterým zůstanete levně a jednoduše online. Nejspolehlivější operátor v zemi je Telkomsel. SIM karty koupíte jak na mezinárodních letištích a v oficiálních prodejnách mobilních operátorů, tak třeba ve večerkách. Další variantou jsou i tzv. e-SIM, pokud je váš telefon podporuje. Zakoupit je můžete online ještě z domova u společností Airalo, Holafly či Nomad.

Doporučení: než začnete používat buďto veřejnou Wifi v Indonésii anebo indonéskou SIM kartu k surfování na internetu, zakupte si spolehlivou VPN (to je soukromá virtuální síť, která vám zajistí ochranu osobních dat i anonymitu před případnými hackery a umožní krom jiného návštěvu zahraničních webových stránek).


Borobodur - největší buddhistický chrám na světě Sopka Bromo na ostrově Jáva Rýzová pole na Bali Hinduistický chrám PrambananChrám Tanah Lot na Bali Buddhistický komplex BorobodurSEN v Indonésii Chrám Pura Besakih na BaliOrangutani v Bukit Lawang na Sumatře Varan komodský, ostrov Komodo Bukittingi na ostrově Sumatra Aktivní sopka Bromo, Indonésie Raflézie, největší květina na světě SEN průvodce v IndonésiiVšudypřítomné opice na Bali Tradiční balijský tanec kecak
zobrazit zájezdy do Indonésie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole