Borobodur - největší buddhistický chrám na světě

Potřebné doklady do Indonésie

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíStručný slovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

DŮLEŽITÉ DOKLADY/ADMINISTRATIVA PŘED ODLETEM A PO PŘÍLETU DO INDONÉSIE

Před odletem do Indonésie si zajistěte cestovní pas, který musí mít minimálně dvě volné stránky a jehož platnost bude ještě aspoň 6 měsíců od vstupu do země. Také si zařiďte turistické vízum, které je platné 30 dní a je možné jej prodloužit o dalších 30 dní na imigračním úřadě v místě pobytu. Za vízum se platí poplatek 500 000 IDR a lze jej žádat buďto přímo po příletu v Indonésii (na vybraných letištích, hraničních přechodech a v přístavech) anebo si ho můžete vyřídit ještě před odletem online. Kromě jiného se musíte na indonéském letišti prokázat platnou zpáteční letenkou.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje ověřit si aktuální podmínky vstupu na území Indonésie prostřednictvím příslušného cizího kontaktního úřadu, tj. na Velvyslanectví Indonéské republiky v Praze.

COVID-19: Co se týká očkování proti COVID-19 nebo povinnosti absolvování antigenního či PCR testu – cestující přilétající do Indonésie se již nemusí (od 6/2023) prokazovat očkovacím certifikátem či negativním testem. Aktuální informace k tématu si však můžete ještě prověřit na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Doplňující informace

Plánujete vzít na cesty do Indonésie děti, které nejsou vaše vlastní, anebo cestujete bez partnera/druhého rodiče? Potom po vás mohou úřady vyžadovat (zejména při delších pobytech) ideálně notářsky ověřené potvrzení o tom, že můžete s nezletilým dítětem cestovat do zahraničí. Formulář pak musí obsahovat platný podpis rodičů nebo opatrovníka. O konkrétních podmínkách při cestování s dětmi do Indonésie se informujte u zastupitelského úřadu Indonéské republiky.

Každá země souhlas s vycestováním nezletilého dítěte nemusí vyžadovat, avšak Ministerstvo zahraničních věcí ČRtoto rozhodně doporučuje nejen při cestách po Evropě ale i mimo Evropu.

Doporučení k dokladům

  • Udělejte si kopii nejdůležitější strany pasu, tj. okopírujte stranu s osobními údaji a fotografií a uschovejte dokument na jiném místě než pas. Stejně tak učiňte pro jistotu s ostatními doklady (řidičský průkaz, občanský průkaz, kartička pojištěnce a podobně).
  • Pokud zaznamenáte odcizení či ztrátu cestovního dokladu, ihned tuto skutečnost oznamte na nejbližší policii v Indonésii, jejíž zaměstnanci vám následně předají potvrzení o hlášení. Náhradní cestovní doklady vám pak vystaví na základě domluvy a předložení zprávy o hlášení nejbližší zastupitelský úřad ČR v Indonésii, tj. Velvyslanectví v Jakartě, Honorární konzulát Semarang (střední Jáva), Honorární konzulát Sanur (Bali) anebo Honorární generální konzulát Surabaya.
  • S sebou do Indonésie si také vezměte pro jistotu dvě pasové fotografie + seznam nejdůležitějších telefonních čísel.

Důležité kontakty na zastupitelské úřady ČR s působností v Indonéské republice

ADMINISTRATIVA PO PŘÍLETU DO INDONÉSIE

Po příletu do Indonésie na jedno z mezinárodních letišť musíte předložit imigračnímu úředníkovi při odbavování platný cestovní pas s minimálně dvěma volnými stránkami a platností ještě aspoň 6 měsíců od vstupu do země. Nutné je také předložení platného turistického víza, které si můžete zajistit předem online, anebo o něj požádat přímo po příletu – seznam výdejních míst naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR. Předkládat očkovací certifikát či negativní test proti COVID-19 již není nutné. Imigrační úředník však po vás může vyžadovat předložení zpáteční letenky, prokázání se dostatečnou hotovostí na pobyt a potvrzení o ubytování.

Počítat musíte v Indonésii i s případnými celními kontrolami – celní prohlášení bude nutné odevzdat při kontrolách na letišti. Dovézt do země bezcelně pak můžete zboží pouze k osobní spotřebě, nejvýše však do hodnoty 500 USD/osoba. Povolen je dovoz max. 200 ks cigaret, 25 ks doutníků či 100 gramů tabáku a 1 litr alkoholického nápoje na osobu (pouze lidi od 21 let a výše). Více informací o celních předpisech v Indonésii naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR, anebo se je dozvíte dotázáním u příslušného zastupitelského úřadu, tj. na Velvyslanectví Indonéské republiky v Praze.

Borobodur - největší buddhistický chrám na světě Sopka Bromo na ostrově Jáva Rýzová pole na Bali Hinduistický chrám PrambananChrám Tanah Lot na Bali Buddhistický komplex BorobodurSEN v Indonésii Chrám Pura Besakih na BaliOrangutani v Bukit Lawang na Sumatře Varan komodský, ostrov Komodo Bukittingi na ostrově Sumatra Aktivní sopka Bromo, Indonésie Raflézie, největší květina na světě SEN průvodce v IndonésiiVšudypřítomné opice na Bali Tradiční balijský tanec kecak
zobrazit zájezdy do Indonésie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole