Turistický průvodce Indonésií

Věděli jste, že:

  • 90 % cigaret vykouřených v Indonésii má hřebíčkovou vůni, jejich název je Kretek.
  • Indonésie je největší zemí, která se skládá pouze z ostrovů. Je složena z 17 508 ostrovů, na kterých žije okolo 6 000 obyvatel.
  • Indonésie je jedinou zemí, v které žije největší ještěr světa, varan komodský ve volné přírodě.
  • Indonésie je největším světovým producentem palmového oleje.
  • Muslimové tvoří 87,2 % indonéské populace, což z něj činí největší světovou muslimskou komunitou světa.
Čti více
Základní údaje o zemiCestovní doklady a vízaPraktické informacePočasíRady na cestuStručný slovníkZajímavá místa

Vstupní formality

Občané ČR mohou cestovat do Indonésie bez víz za účelem turistiky. Podmínkou je platnost pasu 6 měsíců po návratu a dostatek volných stran. Povolení k pobytu v rámci bezvízového styku není možné prodloužit. Doporučujeme udělat si kopii nejdůležitější strany pasu, tj. strana s osobními údaji a fotografií a uschovat ji na jiném místě než pas.

Každý občan ČR musí mít při cestách do zahraničí vlastní cestovní pas. Dne 26. června 2012 vstoupilo v platnost nařízení Evropské unie, které členským státům ukládá povinnost vydávat cestovní pasy už jen jako individuální cestovní doklady.

Proto oddělení dokladů od 26. června 2012 neprovádějí zápisy údajů o dětech do cestovního pasu rodiče. Pokud i občan mladší 5 let cestuje do zahraničí, potřebuje také vlastní cestovní pas.

Upozorňujeme, že každá nezletilá osoba cestující do zahraničí sama nebo pouze s jedním rodičem potřebuje mít od druhého rodiče notářsky ověřené potvrzení o povolení cestovat. Stejně je tento dokument potřebný v případě, pokud má rodič jiné příjmení jako dítě.

Zastupitelské úřady ČR

Embassy of the Czech Republic, Jalan Gereja Theresia No. 20, Menteng, Jakarta

Telefon +62 21 239 61 12

Více informací o velvyslanectví ZDE.

zobrazit zájezdy do Indonésie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací
ZÁJEZDY 2021 - 2022 SE SLEVOU AŽ 15 %
Lovte zážitky s CK SEN bez rizika.
Záloha pouze 5 000 Kč/osoba.  Více ZDE ➔