Turistický průvodce Indonésií

Věděli jste, že:

  • Indonésie je největším světovým producentem palmového oleje.
  • Díky bohaté rozmanitosti rostlin a živočichů je Indonésie druhým na světě po Brazílii s nejvyšší úrovní biodiverzity na světě.
  • Indonésie je předním světovým vývozcem žabích stehýnek.
  • Indonésie je největší zemí, která se skládá pouze z ostrovů. Je složena z 17 508 ostrovů, na kterých žije okolo 6 000 obyvatel.
  • Indonésie je domovem Rafflesia arnoldii, což je největší květina na světě.
Čti více
Základní údaje o zemiCestovní doklady a vízaPraktické informacePočasíRady na cestuStručný slovníkZajímavá místa

Počasí

Díky poloze na rovníku se v Indonésii projevuje tropické klima s obdobími sucha a monzunů. Podnebí je tudíž po celý rok poměrně stabilní, teplota se po celý rok pohybuje kolem 27 °C. Průměrné roční srážky dosahují v nížinách 1780-3200 mm a až 6100 mm v horských oblastech. Na rovníku s krátkými, ale silnými přeháňkami třeba počítat po celý rok - typické rovníkové počasí. Východní monzun přináší nejsilnější počasí (červen až září), zatímco západní monzun přináší hlavní deště (prosinec až březen). Indonésie zaznamenává velmi teplé, někdy vlhké počasí po celý rok, zejména v pobřežních oblastech. Vyšší regiony jsou chladnější. Nejvíce srážek je zaznamenáváno v horských oblastech na západním pobřeží Sumatry, na západě Jávy, na Kalimantanu, Sulawesi a Nové Guiney. Průměrná vlhkost vzduchu se pohybuje okolo 80 %. V průběhu roku se teploty mění jen mírně, například v Jakartě se pohybují mezi 26 až 30 °C. Na ostrově Bali můžete očekávat příjemné denní teploty od 20 do 33 stupňů Celsia po celý rok. Od prosince do března může západní monzun přinést těžké přeháňky a vysokou vlhkost, ale obvykle je slunečno a déšť začíná v noci a rychle přechází. Od června do září je vlhkost nízká a večery mohou být hodně chladné.

Počasí v Ubud, Bali, IndonésiePočasí v Medanu, Indonésie

zobrazit zájezdy do Indonésie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací
ZÁJEZDY 2021 - 2022 SE SLEVOU AŽ 15 %
Lovte zážitky s CK SEN bez rizika.
Záloha pouze 5 000 Kč/osoba.  Více ZDE ➔