Borobodur - největší buddhistický chrám na světě

Počasí v Indonésii

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíStručný slovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

POČASÍ V INDONÉSII

Indonéské souostroví se rozkládá na rovníku v Indickém oceánu a má převážně tropické podnebí s vlhkým a horkým klimatem po celý rok. Teploty v zemi bývají poměrně konstantní – na pobřeží naměříte cca 28 °C, ve vnitrozemí 26 °C a ve vyšších horských oblastech kolem 23 °C. Vlhkost vzduchu se pak pohybuje mezi 70 až 90 %, tudíž tamější počasí může být pro západní turisty poměrně vyčerpávající (Indonésané jsou na něj dobře aklimatizovaní a hůře snáší chladno). Budovy s klimatizací jsou v době největších veder vítaným osvěžením, avšak v Indonésii jich není mnoho.

Hlavní proměnnou v zemi je ovšem množství srážek – Indonésie je jedním z nejdeštivějších míst na planetě Zemi. Například na západním pobřeží Sumatry napadne více než 400 mm srážek ročně. Hodně však prší i v těchto oblastech: severozápad Kalimantanu, Západní Jáva, Papua a některé části Sulawesi. Na ostrovech Sumba a Timor naopak zaprší minimálně. Jinak se na indonéském souostroví střídají dvě hlavní období, tj. období sucha (od března nebo června/v závislosti na oblasti až do září) a období dešťů a monzunů (od září do března).

Počasí v Jakartě

Jakarta má tropické klima, které je horké a vlhké s celoročními srážkami. V průběhu roku dochází jen k malým výkyvům teplot – v létě (od června do září) tedy v hlavním městě Indonésie naměříte okolo 28 °C, zatímco v zimě (od prosince do února) v průměru 26 °C. Období dešťů zde trvá oficiálně od listopadu do června. Červenec, srpen a září jsou pak nejsuššími měsíci, tudíž se považují za nejlepší období pro návštěvu Jakarty.

Počasí v Ubud, Bali, IndonésiePočasí v Medanu, Indonésie

Borobodur - největší buddhistický chrám na světě Sopka Bromo na ostrově Jáva Rýzová pole na Bali Hinduistický chrám PrambananChrám Tanah Lot na Bali Buddhistický komplex BorobodurSEN v Indonésii Chrám Pura Besakih na BaliOrangutani v Bukit Lawang na Sumatře Varan komodský, ostrov Komodo Bukittingi na ostrově Sumatra Aktivní sopka Bromo, Indonésie Raflézie, největší květina na světě SEN průvodce v IndonésiiVšudypřítomné opice na Bali Tradiční balijský tanec kecak
zobrazit zájezdy do Indonésie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole