Vodopád Detifoss, nejmohutnější vodopád na Islandu

Jaké očkování na Island?

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíStručný slovníkZajímavá místaBezpečnostOčkováníCo s sebou

OČKOVÁNÍ PŘED ODLETEM NA ISLAND

Pro cestu na Island nejsou v současné době žádná očkování vyžadována jako povinná, není ani nutné mít u sebe očkovací průkaz. To platí i pro očkování proti COVIDu 19 (není vyžadován ani PCR ani antigenní test a ani vakcinace). Veškerá anti – covid pravidla byla v zemi zrušena ke dni 25. února 2022.

Je však vhodné si zkontrolovat minimálně platnost očkování proti tetanu (od posledního přeočkování by nemělo uplynout více než 15 let) a případně se přeočkovat. Stejně tak jsou ke zvážení i další očkování, ne však z důvodu zvýšeného rizika na Islandu, ale obecně k eliminaci potenciální nákazy (stejně jako v ČR).

Každopádně platí, že na Islandu není důvod k obavám z nákazy jakoukoli tropickou nemocí, situace je prakticky stejná jako v České republice. Stejně tak zde není důvod k obavám z nějaké nemoci získané z místních potravin či kohoutkové vody.

Vodopád Detifoss, nejmohutnější vodopád na Islandu Zelená krajina Islandu Duhové hory LandmannalaugarVodopád SeljalandsfossGejzír Strokkur, nejznámější islandský gejzír Island - země gejzírů Bahenní sopky v oblasti NamafjalMěsíční krajina Islandu Islandské domy jako z pohádky Pobřeží černých pláží na jihu IslanduSEN na Islandu Vesnice Vik na Islandu Modrá laguna na Islandu Koupání v Modré laguněIslandský koník Alky jsou symbolem Islandu
zobrazit zájezdy na Island
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole