Turistický průvodce Islandem

Věděli jste, že:

  • Island je jedním z mála míst na celém světě, kde je možné jíst velrybu. Turisté ji jedí víc než místní obyvatelé.
  • Grónsko bylo kolonizováno lidmi z Islandu v roce 986.
  • Island je nejstarší demokracií na světě. Parlament byt založen v roce 930.
  • Je nezákonné mít na Islandu ještěrku, hada nebo želvu.
  • Reykjavík, hlavní město Islandu, je nejsevernější hlavní město na světě.
Čti více
Základní údaje o zemiCestovní doklady a vízaPraktické informacePočasíRady na cestuStručný slovníkZajímavá místa

Očkování

žádné očkování není povinné, pouze doporučená očkování Hepatitida, břišní tyfus. Doporučujeme odbornou konzultaci v centru cestovní medicíny.

Bezpečnost

Bezpečností situace na Islandu je velmi dobrá. Island je jedna ze zemí s nejnižší kriminalitou na světě, proto se není třeba téměř ničeho obávat. Islandské zákony nedovolují držení ani minimálního množství drogy pro vlastní potřebu.

Co s sebou

Maximální povolená váha při delších letech do letadla je 20 kg. Příruční zavazadlo může mít 7 kg. Většina leteckých společností v roce 2015 zavedla na evropských letech poplatek za zavazadla, která cestují v nákladovém prostoru letadla. Tento poplatek se platí pouze, pokud cestující končí svou cestu v Evropě. Zavazadla se nemusí připlácet na transatlantických letech. V případě, že poletíte společností, která tento poplatek nezavedla, poplatek zpětně refundujeme ještě před odjezdem na zájezd.

Doporučujeme Vám vzít si jeden kufr, nebo tašku, který si budete nechávat v hotelu a jeden malý batoh, který s Vámi poletí na palubě letadla a budete ho nosit s sebou po městě. Při cestách letadlem odložte ostré předměty (nožík, nůžky apod.), i tekutiny do kufru.

Připravte se na to, že jedete daleko na sever. Když zasvítí slunce, může být přes 20 stupňů, když se ochladí, teplota může klesnout k nule.

Zavazadlo: Jelikož zavazadlo, které cestuje v zavazadlovém prostoru letadla, ne vždy najde cíl a může se zpozdit jeho dodání (nebývá to často, ale jestliže se to stane, tak je to nepříjemné), doporučujeme Vám, abyste v příručním zavazadle měli i rezervní oblečení na první dva dny, všechny důležité léky! a jiné věci, bez kterých se neobejdete. Za zavazadlo je zodpovědná letecká společnost a v případě zpoždění dodání anebo ztráty platí reklamační řád letecké společnosti.

Jakékoliv elektronické zařízení, které přepravujete jako příruční zavazadlo při letecké přepravě (zejména mobilní telefony, počítače, tablety, mp3 přehrávače) musí být nabité. Přepravou vybitého zařízení můžete způsobit problémy při bezpečnostních kontrolách, zdržení nebo odebrání zařízení. Taktéž je nutné mít v příručním zavazadle i všechny nabíječky.

Island nepatří k zemím EU a budeme si muset směnit místní měnu. Není samozřejmě problém peníze si zaměnit na místě. Bankovní karta platí všude a bez problémů. Na Islandě se platí často i za nejmenší položky platební kartou. Island patří k nejdražším zemím planety a připravte se na to, že často budete při místních cenách jen nevěřícně kroutit hlavou. Běžná večeře na Islandu stojí 30-35 €, malé pivo 6 €.

zobrazit zájezdy na Island
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací
ZÁJEZDY 2021 - 2022 SE SLEVOU AŽ 15 %
Lovte zážitky s CK SEN bez rizika.
Záloha pouze 5 000 Kč/osoba.  Více ZDE ➔