Svatyně Fushimi Inari v Kjótu

Potřebné doklady do Japonska

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internet PočasíStručný slovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

POTŘEBNÉ DOKLADY DO JAPONSKA

Čeští občané, držitelé platného českého cestovního pasu, mohou vstoupit a pobývat na území Japonska bez víza po dobu nepřesahující 90 po sobě jdoucích dnů. Od 29. dubna 2023 již také není nutné předkládat potvrzení o vakcinaci či negativní test.

Obvykle již v letadle cestující obdrží od letušky či stevarda imigrační dotazník rozdělený dvě části – „Disembarkation Card For Foreigner“ a „Embarkation Card For Foreigner“. První část vloží imigrační úředník při vstupu na území Japonska do cestovního pasu, druhá zůstane v evidenci imigračního úřadu. Dále na palubě letadla cestující obdrží dotazník pro celní prohlášení /Customs Declaration/, který se po vstupu do země předkládá celnímu pracovníkovi. Dotazníky je možné vyplnit již v letadle, toto však není podmínkou, ušetří se tím však čas před odbavením při vstupu do země. Letecký personál většinou k dotazníkům rozdává i propisky, nicméně není to pravidlem, a tak nic nezkazíte, když si jednu propisku či pero vezmete s sebou do kabinového/příručního zavazadla.

Pokud v Japonsku hodláte řídit automobil, musíte mít již z České republiky vyřízený mezinárodní řidičský průkaz! U sebe však musíte mít i ten český!

DOPORUČENÍ K DOKLADŮM

  • Udělejte si kopii nejdůležitější strany pasu, tj. okopírujte stranu s osobními údaji a fotografií a uschovejte dokument na jiném místě než pas. Stejně tak učiňte pro jistotu s ostatními doklady (řidičský průkaz, občanský průkaz, kartička pojištěnce a podobně).
  • Pokud zaznamenáte odcizení či ztrátu cestovního pasu, ihned tuto skutečnost oznamte na zdejší policii, která vám následně předá potvrzení o hlášení. Náhradní cestovní doklady vám pak vystaví na základě domluvy nejbližší zastupitelský úřad ČR, tj. velvyslanectví v Tokiu. Cestovní průkaz je však vystaven s platností pouze na dobu nezbytně nutnou a slouží k návratu z Japonska zpět do ČR.
  • S sebou do Japonska si také vezměte pro jistotu dvě pasové fotografie + seznam nejdůležitějších telefonních čísel na Velvyslanectví ČR.

Při jakýchkoli problémech spadajících do gesce velvyslanectví, kontaktujte ambasádu České republiky, která sídlí na adrese:

Embassy of the Czech Republic
2-16-14 Hiroo, Shibuya-ku
Tokyo 150-0012
Japan

Telefon: 03-3400-8122, z ČR: 00-81-3-3400-8122
Fax: 03-3400-8124, z ČR: 00-81-3-3400-8124

Konzulární pohotovost (v mimopracovní době, pouze pro případy nouze občanů ČR): 090-7711-8159 (z ČR: 00-81-90-7711-8159)

E-mail: tokyo@embassy.mzv.cz
E-mail konzulárního úseku: consular_tokyo@embassy.mzv.cz
E-mail obchodně ekonomického úseku: commerce_tokyo@mzv.cz

Svatyně Fushimi Inari v KjótuVýhled na horu FujiDva Samurajové u hirošimského hradu Japonská gejša Tori brána na ostrově MijadžimaNoční panorama moderního Tokia SEN v Japonsku Zlatý chrám Kinkaku-ji v Japonsku Jízda japonským šinkanzenem Svatyně Kasuga Taisha je plná krásných srnekBambusový les v KjótuHorské město Nikkó, sochy v rokli KanmangafuchiSetkání s Japonci Dokonalé japonské sushiMramorový kobe steakJaponská gastronomie
zobrazit zájezdy do Japonska
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole