Turistický průvodce Japonskem

Věděli jste, že:

  • Metropolitní oblast Tokio-Yokohama je největší osídlenou metropolí na světě, žije zde 33 miliónu lidí.
  • Japonsko je největším výrobcem automobilů na světě.
  • Stanice Shinjuku, hlavní železniční stanice v Tokiu, je nejrušnější na světě a každý den přes ní přejde přes 2 miliony lidí.
  • Trh Tsukiji v Tokiu je největším rybářským trhem na světě, který denně zpracovává více než 2 000 tun mořských produktů.
  • Japonsko má nejvyšší hustotu prodejních automatů na celém světě s přibližně 5 miliony strojů neboli 1 strojem pro každých 23 lidí. Můžete si v nich koupit vše, od živých humrů po chleba v plechovce, od spodního prádla až po buddhistické amulety.
Čti více
Základní údaje o zemiCestovní doklady a vízaPraktické informacePočasíRady na cestuStručný slovníkZajímavá místa

Vstupní formality

pro vstup do Japonska je vyžadován pas platný minimálně 6 měsíců po návratu. Občané ČR nemají s Japonskem vízovou povinnost, v zemi mohou pobývat 90 dní ode dne vstupu. Doporučujeme udělat si kopii nejdůležitější strany pasu, tj. strana s osobními údaji a fotografií a uschovat ji na jiném místě než pas.

Každý občan ČR musí mít při cestách do zahraničí vlastní cestovní pas. Dne 26. června 2012 vstoupilo v platnost nařízení Evropské unie, které členským státům ukládá povinnost vydávat cestovní pasy už jen jako individuální cestovní doklady. Proto oddělení dokladů od 26. června 2012 neprovádějí zápisy údajů o dětech do cestovního pasu rodiče. Pokud i občan mladší 5 let cestuje do zahraničí, potřebuje také vlastní cestovní pas.

Upozorňujeme, že každá nezletilá osoba cestující do zahraničí sama nebo pouze s jedním rodičem potřebuje mít od druhého rodiče notářsky ověřené potvrzení o povolení cestovat. Stejně je tento dokument potřebný v případě, pokud má rodič jiné příjmení jako dítě.

Zastupitelské úřady ČR

Embassy of the Czech Republic, 2-16-14 Hiroo , Shibuya-ku, 150-0012 Tokyo

Telefon +813/34008122-3

Více informací o velvyslanectví ZDE.

zobrazit zájezdy do Japonska
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací
ZÁJEZDY 2021 - 2022 SE SLEVOU AŽ 15 %
Lovte zážitky s CK SEN bez rizika.
Záloha pouze 5 000 Kč/osoba.  Více ZDE ➔