Svatyně Fushimi Inari v Kjótu

Elektrické zásuvky a internet v Japonsku

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internet PočasíStručný slovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

ELEKTRICKÉ ZÁSUVKY V JAPONSKU

V Japonsku je běžné napětí 100 V a frekvence dle lokality 50/60 Hz. Oproti ČR se ovšem liší také samotný tvar zásuvky. Používají se, podobně jako například v USA, zásuvky typu A a B. Zásuvka typu A má dva placaté kolíky, zatímco zástrčka typu B má navíc kulatý zemnící kolík (4,8 mm). Pro turisty z České republiky je tak nutný adaptér, který lze koupit před odletem, stejně jako na místě. Zvažte však předem druh adaptéru, v nabídce jsou jak ty pro použití pouze v Japonsku, tak ty generalizované, které pokrývají prakticky celý svět. Rozdíl v ceně nebývá přitom nijak výrazný.

Americká zástrčka a zásuvka typu A

B – zástrčka typu B je velmi podobná typu A, ale navíc obsahuje zemnící kolík (4,8 mm). Tento zemnící kolík může mít tvar buď kulatý, nebo tvar U (tento kolík je větších rozměrů). Dva ploché kolíky jsou nejčastěji stejné velikosti, ale občas se můžete setkat i s natočenou variantou (o 90˚). Zásuvky pro typ B mohou být v několika provedení. První je klasické provedení a druhé obsahuje otvor tvaru T, kde lze zasunout zástrčku s natočeným kolíkem o 90°.

Zástrčka a zásuvka typu B

INTERNET V JAPONSKU

Pro připojení na internet používejte pro svůj mobilní telefon výlučně wi – fi síť. Bez ní je připojení drahé, stejně tak volání. Proto je asi nejlepším resp. nejlevnějším kontaktem s domovem komunikace online např. přes email či aplikace jako Messenger či Whatsapp. Před odletem do Japonska je na letišti také vhodné vypnout na mobilu data, abyste se po příletu do japonské sítě nepřipojili omylem a nečekala vás po dovolené vysoká faktura. Nicméně počítejte s tím, že na odlehlých místech a v horách (zejména ve vnitrozemí) nemusí být signál k dispozici. Pokud byste z nějakého důvodu potřebovali počítač, je možné zajít do internetové kavárny prakticky ve každém městě či požádat o přístup v hotelu. Jinak je běžné, že na turisticky atraktivních místech, v hotelích, na letišti, v nákupních centrech, muzeích či v různých veřejných institucích bývá k dispozici wi – fi.

Svatyně Fushimi Inari v KjótuVýhled na horu FujiDva Samurajové u hirošimského hradu Japonská gejša Tori brána na ostrově MijadžimaNoční panorama moderního Tokia SEN v Japonsku Zlatý chrám Kinkaku-ji v Japonsku Jízda japonským šinkanzenem Svatyně Kasuga Taisha je plná krásných srnekBambusový les v KjótuHorské město Nikkó, sochy v rokli KanmangafuchiSetkání s Japonci Dokonalé japonské sushiMramorový kobe steakJaponská gastronomie
zobrazit zájezdy do Japonska
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole