Turistický průvodce Japonskem

Hlavní město: Tokyo

Rozloha: 377 835 km²

Počet obyvatel: 130 milionů, Jazyk: japonština

Náboženství: 52 % šintoisté, 38 % buddhisté

Státní zřízení: konstituční monarchie

Měna: jen (JPY), 1 jen = 100 senů.

Čas: časový posun oproti ČR je + 8 hodin v období zimního času a + 7 hodin v letním času.

Důležitá telefonní čísla: policie 110, záchranná služba 119, hasiči 119

Mezinárodní předvolba: +81

 

Čti více
Základní údaje o zemiCestovní doklady a vízaPraktické informacePočasíRady na cestuStručný slovníkZajímavá místa

Japonsko, země plná tradic, kde se střetává moderní kultura i staré civilizace vás nadchne svojí historií plnou bojů i svojí malebností. Japonsko se řadí mezi země s nejrozvinutější ekonomikou, i přesto si však udržuje svůj vlastní tradiční svět. V zemi vycházejícího slunce proniknete do čajových obřadů a života gejš, uvidíte posvátnou horu Fudži, fascinující zahradní architekturu, tradice samurajů i bojovníky sumo, navíc ochutnáte luxusní sushi. Japonská společnost je ve všem jiná než naše. Nad mnohými věcmi nám v Japonsku zůstává rozum stát. Sebevědomý a tvrdě pracující národ s jedinečnou izolovanou kulturou.

Místa, kde se setkávají ultra moderní věci s tisíciletými tradicemi a fungují. Zájem o tuto zemi roste. Nikde jinde na světě nenajdete tak zvláštní směs kontrastů. Císařská a feudální historie ostře kontrastuje s prozápadní současností a nejmodernější technologickou inovací. Vše je tu vedle sebe. Tradice, bohatá kultura, buddhismus a šintoismus, nespoutaná přírodní krása se snoubí s futuristickým světem budoucnosti. Chladná až neosobní technologie s hlubokou duší. To nelze nikde jinde v tak koncentrované podobě vidět a zažít. Anebo dlouholetá úmyslná izolace od okolního světa, krvelačnost japonských vojsk za druhé světové války hraničící s fanatismem, poklid horských vsí, kde se čas jakoby zastavil a ruch nejlidnatějších městských aglomerací světa. Japonská kultura je unikátní a tato země vás ohromí a zároveň vás bude šokovat.

zobrazit zájezdy do Japonska
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Proměňte vysněný zájezd za
zájezd na celý život


VSTUPTE