Turistický průvodce Japonskem

Věděli jste, že:

  • V Japonsku jsou černé kočky považovány za znamení štěstí.
  • Stanice Shinjuku, hlavní železniční stanice v Tokiu, je nejrušnější na světě a každý den přes ní přejde přes 2 miliony lidí.
  • Trh Tsukiji v Tokiu je největším rybářským trhem na světě, který denně zpracovává více než 2 000 tun mořských produktů.
  • Japonci snědí nejvíce ryb na světě, asi 17 milionů tun ročně.
  • Japonské slovo karaoke znamená „prázdný orchestr“.
Čti více
Základní údaje o zemiCestovní doklady a vízaPraktické informacePočasíRady na cestuStručný slovníkZajímavá místa

Počasí

Je velmi podobné jako u nás v daném období. Klimatické podmínky jsou na podzim, v zimě a na jaře velmi příznivé, v létě je však velké horko a velmi vlhko. V Japonsku s deštěm musíte počítat vždy, i když v létě více. Blízkost oceánu je zřejmá a počasí se velmi rychle mění. Podnebí se v jednotlivých regionech liší. V podstatě má Japonsko čtyři odlišné roční období. Jarní měsíce jsou březen, duben a květen. Letní měsíce jsou červen, červenec a srpen. Podzimní měsíce jsou září, říjen a listopad. Zimní měsíce jsou v prosinci, lednu a únoru. Léto je obecně horké a vlhké. Během zimy sněží hodně na straně moře Japonska a je sucho na straně Tichého oceánu.

Počasí v Tokiu, Japonsko

zobrazit zájezdy do Japonska
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací