Svatyně Fushimi Inari v Kjótu

Počasí v Japonsku

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internet PočasíStručný slovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

POČASÍ V JAPONSKU

Japonsko zažívá čtyři různá roční období s klimatem od subarktického na severu (Hokkaidó) po subtropické na jihu (Okinawa). Díky své poloze a rozloze japonské klima nabízí velké rozdíly. Zjednodušeně by se dalo říci, že zatímco na severu ještě sněží, jih se už může těšit ze sakur v květu.

Klima se liší i na tichomořské straně versus na straně, kterou omývá Japonské moře.

Severní Japonsko a zejména pak západní část, tj. pobřeží Japonského moře zažívají v zimním období husté sněžení a mrazivé dny, kdy nejsou výjimkou ani teploty kolem – 20°C (na vině je vliv větrů ze Sibiře). Zatímco naopak zimy na jihu, na Okinawě, jsou velice mírného charakteru. Okinawa a Amami mají totiž subtropické oceánské klima. Tyto oblasti mají horká a vlhká léta (s teplotami nezřídka přesahujícími 35°C) a příjemné zimami. Nicméně v květnu bývají zasaženy obdobím deště, tzv. baiu, které je na území zbytku Japonska pak běžným jevem na počátku léta a trvá až několik týdnů.

Od konce léta do podzimu pak nastává v Japonsku sezóna tajfunů.

Obecně se dá říci, že nejstudenějším měsícem je po celém souostroví leden a naopak nejvýše se teploty vyšplhají v srpnu.

Počasí v Tokiu, Japonsko

Svatyně Fushimi Inari v KjótuVýhled na horu FujiDva Samurajové u hirošimského hradu Japonská gejša Tori brána na ostrově MijadžimaNoční panorama moderního Tokia SEN v Japonsku Zlatý chrám Kinkaku-ji v Japonsku Jízda japonským šinkanzenem Svatyně Kasuga Taisha je plná krásných srnekBambusový les v KjótuHorské město Nikkó, sochy v rokli KanmangafuchiSetkání s Japonci Dokonalé japonské sushiMramorový kobe steakJaponská gastronomie
zobrazit zájezdy do Japonska
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole