Jihoafrické pobřeží

Bezpečnost a na co si dát pozor v Jihoafrické republice

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíStručný slovníkZajímavá místaBezpečnostOčkováníCo s sebou

BEZPEČNOST V JIHOAFRICKÉ REPUBLICE

Jihoafrická republika má pověst země s vysokou mírou kriminality. To platí především ve velkých městech. Rozhodně se vyhýbejte i okrajovým sídlištím. Ideální je nepohybovat se v odlehlých částech města ve večerních či nočních hodinách. Vyhněte se rovněž oblastem zasaženým demonstracemi a protesty, ty bývají v JAR relativně časté jako následek neuspokojivých životních/sociálních podmínek místních obyvatel.

Pro minimalizaci jakéhokoli rizika sledujte aktualizace místních médií a řiďte se radami jihoafrických úřadů. Kriminalita a násilí jsou bohužel vážnými problémy v celé jižní Africe. Mezi trestné činy patří vražda, znásilnění, napadení, loupeže a krádeže aut. Zločiny v Jižní Africe také často zahrnují použití zbraní. Zločinci se zaměřují na cestující a jejich zavazadla na letištích a ve veřejné dopravě. Často jsou cílem vozidla zaparkovaná nebo zastavená na křižovatkách. Není ojedinělé, že se zločinci vydávají za falešnou turistickou policii, aby pak vydírali a okrádali turisty.

Při cestování po silnici udržujte situační přehled a zastavujte pouze na vyhrazených místech, jako jsou čerpací stanice. Nezastavujte stopařům! Podvody s bankomaty a kreditními kartami jsou rovněž běžné. Proto při vybírání hotovosti buďte velmi ostražití, rozhlédněte se kolem sebe, zda vás někdo nesleduje, rozhodně nezadávejte PIN v blízkosti další osoby a vybírejte si automat, který nestojí na zcela odlehlém místě. Kvůli zvýšené kriminalitě se vyhněte použití Numbi Gate v Krugerově národním parku a zvažte použití alternativní brány.

Ideální je využívat služeb pouze profesionálních průvodců nebo cestovní kanceláře.

Ohledně zdraví buďte opatrní na divoká zvířata, to platí i pro koupaní ve stojatých vodách. V safari se vždy řiďte pokyny průvodce, kvůli fotografii do rodinného alba neriskujte svůj život!

Chraňte se vždy opalovacím krémem s vysokým UV faktorem, ideálně noste i pokrývku hlavy a nezapomínejte na dostatečnou hydrataci.

Jihoafrická republika je zemí s vysokým počtem nakažených HIV resp. AIDS, mějte to tedy při bližších kontaktech či otevřených zraněních na paměti.

Mimo velká města nepijte kohoutkovou vodu, vždy volte raději balenou variantu.

Jihoafrické pobřeží Pestrobarevná čtvrť Bo-Kaap v Kapském MěstěSimons Town, JARVýhled na Kapské Město Simons Town - kolonie tučňáků v národní parku BouldersStolová hora, Kapské Město Západ slunce v Kapském MěstěSEN na africkém safari Pobřeží i mysu Dobré naděje Stolová hora dominuje Kapskému MěstuSetkání s Afričany Stolová hora při východu slunce SEN u jihoafrického pobřeží Každá africká menšina má své typické oblečeníNejlpší africké steaky Ochutnávka jihoafrického vína
zobrazit zájezdy do JAR
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole