Turistický průvodce Jihoafrickou republikou

Věděli jste, že:

  • JAR má spoustu rekordních zvířat: největší pták - pštros, největší ryba - žralok velrybí, nejvyšší zvíře - žirafa, největší suchozemský savec - slon, nejrychlejší zvíře – gepard.
  • Slavný Krugerův národní park je jednou z největších rezervací v Africe. Je to asi 19.635 kilometrů čtverečních, což je téměř tak velká jako země Belgie!
  • Jižní Afrika má mokřady, pouště, bush, pastviny, hory, srázy a subtropické lesy.
  • Žádná jiná země na světě dobrovolně neopustila svůj program jaderných zbraní, jako tomu bylo v Jižní Africe.
  • V Jižní Africe existuje 11 oficiálních jazyků. Zulu je nejčastějším jazykem, po němž následuje Xhosa. Afrikánština a angličtina jsou třetím a čtvrtým nejoblíbenějším v zemi.
Čti více
Základní údaje o zemiCestovní doklady a vízaPraktické informacePočasíRady na cestuStručný slovníkZajímavá místa

Vstupní formality

pro vstup do JAR je vyžadován pas platný minimálně 6 měsíců po návratu. Občané ČR nemají s JAR vízovou povinnost, v zemi mohou pobývat 90 dní ode dne vstupu. V roce 2015 došlo ke zpřísnění podmínek vstupu neplnoletých osob do JAR. Neplnoletá osoba musí mí vždy s sebou svůj rodný list (originál anebo úředně ověřenou kopii), na kterém jsou uvedena jména obou rodičů. Pokud cestuje dítě jen s jedním z rodičů, je nutné mít úředně ověřený souhlas v angličtině od druhého z rodičů, že může cestovat a kopii cestovního pasu rodiče. Doporučujeme udělat si kopii nejdůležitější strany pasu, tj. strana s osobními údaji a fotografií a uschovat ji na jiném místě než pas.

Každý občan ČR musí mít při cestách do zahraničí vlastní cestovní pas. Dne 26. června 2012 vstoupilo v platnost nařízení Evropské unie, které členským státům ukládá povinnost vydávat cestovní pasy už jen jako individuální cestovní doklady. Proto oddělení dokladů od 26. června 2012 neprovádějí zápisy údajů o dětech do cestovního pasu rodiče. Pokud i občan mladší 5 let cestuje do zahraničí, potřebuje také vlastní cestovní pas.

Zastupitelské úřady ČR

Embassy of the Czech Republic, 936 Pretorius Street, Arcadia, 0083 Pretoria

Telefon +27 12 431 2380

Více informací o velvyslanectví ZDE.

zobrazit zájezdy do JAR
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací
ZÁJEZDY 2021 - 2022 SE SLEVOU AŽ 15 %
Lovte zážitky s CK SEN bez rizika.
Záloha pouze 5 000 Kč/osoba.  Více ZDE ➔