Jihoafrické pobřeží

Počasí v Jihoafrické republice

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíStručný slovníkZajímavá místaBezpečnostOčkováníCo s sebou

POČASÍ V JIHOAFRICKÉ REPUBLICE

Jižní Afrika je klimatická mozaika teplých pobřežních subtropů, náhorních plošin, rozpálených suchých pouští, vlhkých vysočin, zasněžených vrcholků hor. Proto se tedy podnebí a aktuální počasí může místo od místa výrazně lišit. Je také nutné vzít v potaz, že Jihoafrická republika se nachází na jižní polokouli a „zima“ je zde v době, kdy u nás léto atd. Nicméně počasí se samozřejmě od toho v ČR liší.

Země se nachází v pásmu sucha a je pátou zemí s největším nedostatkem vody v subsaharské Africe. Jihoafrická republika má subtropické i mírné klimatické podmínky, které jsou ovlivněny oceánem podél východního a západního pobřeží a také vnitřními plošinami, což přináší chladné, vlhké podnebí v oblasti Drakensberg až po teplé, subtropické klima na severovýchodě, středomořské klima na jihozápadě a teplé suché pouštní prostředí na středozápadě a severozápadě. Na rozdíl od mnohých jiných afrických států má JAR čtyři roční období.

Ač je to extrémně vzácné i město jako například Johannesburg zažilo sníh! Nicméně za posledních 100 let zde sněžilo jen pár dnů. Každopádně v horské oblasti Drakensberg dochází ke sněhovým přeháňkám o poznání častěji.

Průměrné roční srážky v Jihoafrické republice jsou asi 464 mm (což je zhruba polovina celosvětového průměru), přičemž většinu srážek spadne v oblasti Západní Kapsko v zimě (tj. od června do srpna). Průměrné teploty v Jihoafrické republice se pohybují od 15℃ do 36℃ v létě a od - 2℃ do 26℃ v zimě. Jihoafrická republika je velmi zranitelná a citlivá vůči proměnlivosti klimatu a trvalejším změnám v důsledku vysoké závislosti země na zemědělství a přírodních zdrojích. Vysoká míra odpařování již tak suchých půd a prakticky nepřítomnost trvalé povrchové vody na velké části země činí vodu vzácným zdrojem. To přináší často vážné důsledky nejen pro lidi ale také pro zvířata.

Průměrná roční teplota pro Jihoafrickou republiku jako celek je 17,5℃, s průměrnými měsíčními teplotami v rozmezí od 22°C (prosinec, leden) do 11°C (červen, červenec).

Počasí v Kapském Městě, Jihoafrická republika

Jihoafrické pobřeží Pestrobarevná čtvrť Bo-Kaap v Kapském MěstěSimons Town, JARVýhled na Kapské Město Simons Town - kolonie tučňáků v národní parku BouldersStolová hora, Kapské Město Západ slunce v Kapském MěstěSEN na africkém safari Pobřeží i mysu Dobré naděje Stolová hora dominuje Kapskému MěstuSetkání s Afričany Stolová hora při východu slunce SEN u jihoafrického pobřeží Každá africká menšina má své typické oblečeníNejlpší africké steaky Ochutnávka jihoafrického vína
zobrazit zájezdy do JAR
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole