Turistický průvodce Jihoafrickou republikou

Věděli jste, že:

  • JAR má dva nositelé Nobelovy ceny, jmenovitě Nelson Mandela a arcibiskup Desmond Tutu, oba žili na ulice Vilakazi v Soweto.
  • Dvě třetiny elektrické energie v Africe jsou vyráběny v Jižní Africe.
  • Největší světový diamant byl nalezen v Preminu v Pretorii, Jižní Afrika dne 25. ledna 1905.
  • Jižní Afrika má mokřady, pouště, bush, pastviny, hory, srázy a subtropické lesy.
  • Jižní Afrika má nejdelší vinou stezku na světě, trasa 62. Začíná v Kapském Městě a končí v Port Elizabeth Trasa měří asi 850 km a je domovem některých z nejlepších vinic na světě.
Čti více
Základní údaje o zemiCestovní doklady a vízaPraktické informacePočasíRady na cestuStručný slovníkZajímavá místa

Počasí

Většina území JAR má subtropické podnebí. Při pobřeží je středozemské a ve vnitrozemí suché podnebí. Vzhledem k rozloze Jihoafrické republiky je v jednotlivých částech země různé. Obecně se roční teploty v červenci pohybují mezi 10 - 13°C, v lednu stoupají až k 23°C. Ve všeobecnosti se dá říci, že v průběhu celého roku převládá v Jižní Africe slunečné počasí. Deště jsou zde většinou krátké a prudké. Léto trvá od října do března, zima začíná v dubnu a končí v září. Jižní Afrika je poměrně suchá země a je známá svými slunečními paprsky.

Počasí v Kapském Městě, Jihoafrická republika

zobrazit zájezdy do JAR
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací