Jihoafrické pobřeží

Jaké očkování do Jihoafrické republiky?

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíStručný slovníkZajímavá místaBezpečnostOčkováníCo s sebou

OČKOVÁNÍ PŘED ODLETEM DO JIHOAFRICKÉ REPUBLIKY

Covidové restrikce byly v zemi ke dni 22. 6. 2022 zrušeny. Tj. není zde povinnost nošení roušek v uzavřených veřejných prostorách a pro vstup do JAR není potřeba předkládat doklad o plné vakcinaci či PCR/antigenní test.

Pro cestu do JAR (pokud cestujete z České republiky a ne z endemické oblasti žluté zimnice) nejsou v současné době žádná očkování vyžadována jako povinná, není ani povinné mít u sebe očkovací průkaz. Je však vhodné si zkontrolovat minimálně platnost očkování proti tetanu (od posledního přeočkování by nemělo uplynout více než 15 let) a případně se přeočkovat. Ke zvážení je však také vakcína proti břišnímu tyfu, žloutence typu A a typu B.

V JAR se vyskytuje, ač v nevelké míře, také malárie, nejhorší situace bývá v severní provincii Limpopo, kde se nachází i oblíbený safari park Kruger. Všem návštěvníkům regionu se kvůli probíhajícím epidemiím malárie doporučuje pečlivé používání repelentů (ideálně těch s vysokým obsahem DEET, určených přímo do tropických oblastí), moskytiér, aplikace insekticidů a v indikovaných případech i antimalarická chemoprofylaxe formou preventivního užívání tablet Malarone.

Vhodné je i upozornit, že v JAR je mezi obyvateli vysoká míra nákazy virem HIV resp. AIDS, ač na toto onemocnění samozřejmě v současné době žádné očkování neexistuje.

Jihoafrické pobřeží Pestrobarevná čtvrť Bo-Kaap v Kapském MěstěSimons Town, JARVýhled na Kapské Město Simons Town - kolonie tučňáků v národní parku BouldersStolová hora, Kapské Město Západ slunce v Kapském MěstěSEN na africkém safari Pobřeží i mysu Dobré naděje Stolová hora dominuje Kapskému MěstuSetkání s Afričany Stolová hora při východu slunce SEN u jihoafrického pobřeží Každá africká menšina má své typické oblečeníNejlpší africké steaky Ochutnávka jihoafrického vína
zobrazit zájezdy do JAR
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole